Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Valisi Fuat Gürel Ankara’da Ziyaretlerde Bulundu

Günlük Yayın: 01.08.2023 14:48
Karabük Valisi Fuat Gürel Ankara’da Ziyaretlerde Bulundu

Karabük Valisi Fuat Gürel Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Vali Fuat Gürel, ilk ziyaretini  çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yaptı. Burada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın’la bir süre görüşen  Vali Gürel daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na geçerek burada  Bakan Yardımcısı  Sevim Sayım Madak ile görüştü.

Vali Fuat Gürel daha sonra sırasıyla  Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü  Emekli Tümgeneral Sadık Piyade,  Jandarma Genel Komutanı Sn. Orgeneral Arif Çetin’i ziyaret etti. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.