Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Çeber, Yenice ormanlarında gezi ve incelemeler yaptı

Yenice Yayın: 28.08.2017 14:24
Vali Çeber, Yenice ormanlarında gezi ve incelemeler yaptı

Karabük Valisi Kemal  Çeber, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından acil olarak korunması gereken 100 sıcak noktadan biri ilan edilen Yenice Ormanları’nda gezi ve incelemelerde bulundu.

Yenice doğa gezisinde Vali Kemal Çeber’e, Kaymakam Muhammet Fatih Demirel ve kurum müdürleri eşlik etti.

Dünyanın ender coğrafyalarında rastlanan anıtsal ağaç türlerinin yer aldığı Yenice ormanlarında doğa gezisi yapan Vali Çeber ve beraberindeki heyet, çevreleri 2 ila 7 metre, boyları ise 18 ila 30 metre arasında değişen ıstıranca meşesi, Türk fındığı, 1000 yaşındaki Porsuk ağacı, Kafkas ıhlamuru, dağ karaağacı ve akçaağaçlarıyla bir açık hava müzesi konumundaki Yenice ormanlarında Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş ve Yenice Orman İşletme Müdür Vekili Serhat Sugeçti’den bilgiler aldı.

Eğriova Göleti ve Arboretum alanında incelemelerde bulunan Vali Kemal  Çeber, oksijeni bol, güzel bir doğa gezisi yaptıklarını ifade ederek, “Yenice ormanları Dünya Doğayı Koruma Vakfı  tarafından korunması gereken 100 sıcak nokta’dan biri olarak ilan edildi. Ormanların içerisinde çeşitli hayvan türleri yaşamlarını sürdürmekte. Bu bölgede birçok yerde göremeyeceğiniz farklı ağaç türlerini görebilirsiniz. Yürüyüş yapmayı sevenlerin en önemli adreslerinden birisi olabilecek niteliklere sahip ormanlarımız bu amaç için düzenlenmiş 10’larca parkura sahip ve her biri ayrı doğal güzellikler ile dolu. Karabüklü hemşehrilerimizi ve doğayı seven herkesi bu eşsiz güzellikleri yerinde görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: