Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Aktaş’tan Yurtlarda İnceleme

Gündem Yayın: 30.07.2016 14:40
Yazar:
Vali Aktaş’tan Yurtlarda İnceleme

 

Karabük Valisi Mehmet Aktaş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Kadir Öztürk ile birlikte KYK’ya ait yurtlarda incelemelerde bulundu.

Ziyaretine ilk olarak Safranbolu Karıt Mevkiinde bulunan ve 1905 yatak kapasiteli İsmail Necati Efendi erkek öğrenci yurdu ile başlayan Vali Aktaş daha sonra sırasıyla, 822 yatak kapasiteli Kâtip Çelebi Kız Yurdu, 3000 yatak kapasiteli Bahattin Gazi Erkek Yurdu, 795 yatak kapasiteli Asiye Hatun Kız Yurdu, 448 yatak kapasiteli Karabük Kız Yurdu, bittiğinde 508 yatak kapasiteli olması planlanan Safranbolu Tokatlı Köyü hudutları içersinde yapımına devam edilen yurt inşaatı, KYK İl Müdürlüğü birimlerinin de yer aldığı 1506 yatak kapasiteli Hubbi Hatun Kız Yurdu ile 1007 yatak kapasiteli Taşkent Kız öğrenci yurdundan incelemelerde bulundu.

KYK İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar ile yapımı devam eden yurt inşaatlarında yapılan incelemelerde, Karabük Üniversitesi kampüsü içersinde yer alan yurt inşaatında Karabük Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Refik Polat ve Çevre Şehircilik İl Müdür Vekili Mustafa Aynacı, Safranbolu Tokatlı Köyünde yapımına devam eden yurt inşaatında yapılan incelemelerde Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Tokatlı Köyü Muhtarı Şevki Alper, Vali Mehmet Aktaş’a eşlik etti.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: