Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Üniversiteler Taekwondo Şampiyonası Tamamlandı

Spor Yayın: 21.04.2016 13:05
Üniversiteler Taekwondo Şampiyonası Tamamlandı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 2016” sona erdi.

Üniversitenin Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva sonunda başarılı sporcular ödüllerini aldı. 80 üniversiteden 500’ün üzerinde sporcunun katıldığı turnuvanın seyir zevki hayli yüksekti. Kimi zaman sert karşılaşmaların yaşandığı müsabakalarda sporcu öğrenciler ve antrenörleri centilmenliği elden bırakmayarak müsabakaları başarıyla tamamladı.

Üç gün süren turnuvada olimpik sisteme göre değerlendirmelerin uygulandığı müsabakalar sonunda takımlar sıralamasında Erkekler kategorisinde Celal Bayar Üniversitesi, Bayanlar kategorisinde ise Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi daha fazla puan toplayarak birinci oldular.

Ferdi olarak, kilolarına göre kategorilerde şampiyon olan öğrencilerin isimleri ise şu şekilde:

Erkekler Kategorisinde; 54 Kg’da Hacettepe Üniversitesi’nden Bedirhan Selvi, 58 Kg’da Celal Bayar Üniversitesi’nden Abdurrahman Erkek, 63 Kg’da Celal Bayar Üniversitesi’nden Orhan Gazi Güler, 68 Kg’da Celal Bayar Üniversitesi’nden Ömer Ramazan Evez, 74 Kg’da 18 Mart Üniversitesi’nden Semih Güvenç, 80 Kg’da Atatürk Üniversitesi’nden Okan Şimşek, 87 Kg’da Fırat Üniversitesi’nden Sabit Varol ve 87+ Kg’da Akdeniz Üniversitesi’nden Osman Uğur Koçak şampiyon oldu.

Büyük Bayanlar Kategorisinde 46 Kg’da Gazi Üniversitesi’nden Zeynep Şahin, 49 Kg’da Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi’nden İpek Çidem, 53 Kg’da Gaziantep Üniversitesi’nden Zehra Döşüçukur, 57 Kg’da Marmara Üniversitesi’nden Şafak Noyan, 62 Kg’da Kırıkkale Üniversitesi’nden Tuğba Ayva, 67 Kg’da Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi’nden Maide Nur Uysal, 73 Kg’da Erciyes Üniversitesi’nden Esra Özdoğan ve 73+ Kg’da İstanbul Üniversitesi’nden Ecehan Güneş şampiyon oldu.

Şampiyona sonunda başarılı sporculara törenle kupaları takdim edildi.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.