Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Üniversite Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi

Gündem Yayın: 26.09.2018 13:20
Üniversite Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi

2018-2019 Akademik Yılında uygulanacak önlemlere ilişkin “Üniversite Güvenlik” toplantısı Vali Kemal Çeber başkanlığında yapıldı.

Safranbolu Çiçekler Evinde düzenlenen toplantıya; Vali Kemal Çeber’in yanı sıra Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve İl Jandarma Komutanı J. K. Albay Ali Sefa Yılmaz katıldı.

Toplantıda ilimizde eğitim veren üniversitelerimizde huzurlu ve başarılı bir akademik eğitim hizmeti verilebilmesi için alınan güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı.

Toplantıda değerlendirmede bulunan Vali Çeber; üniversitelerimizde güvenliğin en ön planda tutulacağını vurgulayarak her kurum ve kuruluşun yanı sıra her bireyin üzerine düşeni yapması gerektiğini kaydetti.

Toplantı alınan tedbirlerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.