Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

UCUBE REFÜJ NİHAYET KALDIRILDI!

Gündem Yayın: 26.09.2023 16:02 |Güncelleme:28.12.2023 11:59
UCUBE REFÜJ NİHAYET KALDIRILDI!

Karabük Belediyesi’nin Karabük’e kazandırdığı vizyon projelerden, karayolları uhdesindeki Balıklar Kayası battı çıktı projesinde yer alan UCUBE REFÜJ nihayet kaldırıldı. Şimdi bir diğer tuhaf karayolu yatırımı olan Kardemir kavşağında da yeni bir düzenlemeye gidilmesi bekleniyor.

Karabük’te gündem Karayolları. Karayolları’nın Karabük’teki karayolu yatırımları tartışılmaya devam ediyor. Yapıldığından bu yana gündemde tutmaya çalıştığımız Balıklar Kayası battı çıktı projesi kapsamında yer alan ve Medikar hastanesi önüne varmadan başlayan refüj nihayet kaldırıldı.

HERGÜN AYNI YERDE KAZA OLUR MU?

Karabük Belediyesi’nin Karabük’e kazandırdığı vizyon projelerden, karayolları uhdesindeki Balıklar Kayası battı çıktı projesinde yer alan ve yapıldığından bu yana hemen her gün trafik kazasının yaşandığı ucube refüj nihayet kaldırıldı.

KARAYOLLARI BİR YANLIŞDAN DÖNDÜWhatsApp Image 2023 09 26 at 14.45.24 jpeg

Trafik uzmanları başta olmak üzere sürücülerin bir numaralı şikayet konusu olan ucube refüj kaldırıldı ve ana yol üzerinde ‘tuzak’ gibi görülen adeta kazaya davetiye çıkaran mıntıka normale döndü. Karayollarının refüj kaldırılması kararını memnuniyetle karşılayan sürücüler, “Geç oldu. Maddi hasarlı bir sürü kaza oldu ama şükür bir can kaybı olmadan sorun giderildi” diyorlar.

ŞİMDİ GÖZLER KARDEMİR KAVŞAĞINDA

70 binin üzerinde kayıtlı aracın bulunduğu Karabük’te kısa bir süre önce tamamlanarak hizmete giren Kardemir kavşağı da genel kabul görmedi. Trafiği rahatlatsın diye uzun yıllar gündemde olan ve Kardemir kavşak projesi beklenen etkiyi yaratmadı. Özellikle ortadaki göbeğin büyüklüğüne dikkat çeken sürücüler, Bir şehrin girişi ancak bu kadar kötü yapılabilir. Kazalara davetiye çıkarken dönel kavşakta acı bir olay yaşamak için Karayollarının bu proje üzerinde de bir revizyona gitmesi gerekir” şeklinde görüş ileri sürüyorlar.(Haber Merkezi)

3 kişi görüş bildirdi

  1. Seyfi

    Valilik karşısında yapılan köprü refüjden daha da ucube. O köprünün de uygunluğunu gündeme getiriniz lütfen

  2. İbrahim

    Ankara veya kastamonu yönünden gelen kamyon – tırın kamyon garajına girmek için eski balıkpazarından dönmek zorunda bırakılırmı.hurda yüklü tırın ne işi var şehiriçinde

  3. Mehmet

    Esentepe dere evler yeşil mahalle şehir merkezi ve Safranbolu kavşağı her an kaza olabilir çok karışık bir durum kim kime yol vereceğine karışık

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.