Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Türk Ulaşım-Sen 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Gündem Yayın: 02.10.2021 12:41
Türk Ulaşım-Sen 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Kamu-Sen’e bağlı Türk Ulaşım-Sen Karabük Şubesi 7. Olağan genel kurul toplantısını tamamladı. Esentepe Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Recep Kaya tek aday olarak girdiği seçimde kongreye katılan üyelerin tamamının oyunu alarak yeni dönem için de başkan seçildi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Karabük Şube Başkanı Metin Gül’ün Divan başkanlığını yaptığı kongreye MHP İl Başkan Vekili Cenk Gedikoğlu, Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Şube Başkanı Yücel Dağdelen, Kamu-Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri ve Türk Ulaşım-Sen üyeleri katıldı.

Başkan Recep Kaya kongreye katılım sağlayanlara teşekkür ederken, “Yeni dönemde de şahsıma ve ekip arkadaşlarıma yetki veren değerli mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Türk Ulaşım-Sen olarak budan sonra da sendikal faaliyetlerimizi en üst seviyede sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Yapılan seçimler sonunda Recep Kaya başkalığındaki Türk Ulaşım-Sen Karabük Şube yönetiminde Sadık Akbıyıkoğlu, Yücel Kurt, Murat Gündüz, Orhan Ören, İbrahim Uyar ve İlter Çalıova görev aldı. Recep Gündüz, Davut Emlik ve Satılmış Nalbant Karabük Şubenin Denetim Kuruluna seçilirken, Muzaffer Demir, Haldun Fuat Üstündağ ve Cengiz Kütük Disiplin Kurulunu oluşturdu. Recep Kaya, Sadık Akbıyıkoğlu, Murat Gündüz, Muhittin Bayram ve İlter Çalıova Türk Ulaşım-Sen’in üst kurul delegesi seçildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

Manşet Yayın: 26.05.2024 15:53
İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, bir dizi ziyaretler için Karabük’e geldi. Bakan Müşaviri Hatice Atan Karabük ziyaretinde ilk olarak Vali Mustafa Yavuz’u ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette; Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulundu. Görüşmede, Karabük’ün güncel durumu ve İlde yürütülen proje ve çalışmalar ele alındı.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 2 jpg

 

Bakan Müşaviri Hatice Atan, misafirperverliği ve kabullerinden dolayı Vali Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz’a  teşekkür ederek, Karabük’te yürütülen çalışma ve projelere İçişleri Bakanlığı olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Vali Mustafa Yavuz’da ziyaretlerinden dolayı Hatice Atan’a teşekkürlerini iletti.

ŞEHİR AİLELERİNİ ZİYARET

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan Valilik ziyaretinin ardından Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ile birlikte Şehit Ailelerini ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz,  ve Bakan Müşaviri Hatice Atan,  13 Ocak 2017 tarihinde trafik kazasında yaralanan vatandaşlara müdahale ederken başka bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan acil sağlık görevlisi  İlknur Bedir’in ailesini ve 27 Temmuz 1994 yılında Mardin Nusaybin’de şehit olan Adem Yavru’nun ailesini ziyaret ettiler.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 4 jpg

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, Şehit İlknur Bedir ve Şehit Adem Yavru’nun aile bireyleri ile sohbet ederek minnet duygularını ifade ettiler.

Her iki aile ziyaretinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak Şehitler İlknur Bedir ve Adem Yavru başta olmak üzere tüm Şehitler için dua edildi.

Şehit yakınları ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan’a ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ettiler.

Ziyaretlere, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç de  eşlik etti.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 1 jpg

UĞRAŞAN KADINLAR KOOPERATİFİNİ ZİYARET

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz  ve İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, Karabük Uğraşan Kadınlar Kooperatifi’ni (KABUK) ziyaret etti.

Karabük Beşbinevler Mahallesi Kooperatif Merkezi’nde Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyeleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Atan, kooperatifin yapısı, üyeler, üretilen ürünler ve üretim süreci hakkında Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyelerinden bilgi aldılar.

Bakanlık olarak, kadınlara pozitif ayrımcılık sergilediklerini ifade eden Bakan Müşaviri Atan; “İçişleri Bakanlığı olarak, kadınlarımızın üretmesi, toplumda aktif olarak yer almaları noktasında devlet olarak kendilerinin her zaman yanlarındayız. Kadınlar bulundukları her ortamı güzelleştirir, kadının elinin değdiği her şeyde bir güzellik ve akılcılık vardır.” dedi.

Vali Mustafa Yavuz da yaptığı açıklamada  Karabük’te kadın kooperatiflerinin gelişmelerinde ve sayılarını artırma noktasında çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek; “Bu anlamda Karabük Üreten Kadınlar Kooperatifi önemli ve başarılı bir örnek. İlimiz kadınlarının bir araya geldiklerinde neleri başaracaklarını gösteren, bu anlamda bir model oluşturan bu kooperatiflerimizin sayısının artması hem ilimize, hem kendilerine hem de topluma çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu anlamda kadınlarımızın her zaman yanındayız ve projelerine destek vereceğiz” dedi.