Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Türk Müziği Topluluğu’ndan Muhteşem Konser

Gündem Yayın: 02.06.2014 14:56

Karabük Türk Müziği Topluluğu Derneği tarafından Sadık Hüner’in Şefliğinde Türk Halk Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Üniversite Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’ndaki  Karabük Türk Müziği Topluluğu’nun Konseri’ ne Garnizon Komutanı Albay Samit Tokmak, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Üniversitemiz Genel Sekreteri Av. Yaşar Alpay ve Türk Sineması’nın usta ismi Sinema Sanatçısı Metin Akpınar, Bartın Musiki Cemiyeti’nin yanı sıra İtalya, Yunanistan, Arjantin ve İspanya’dan misafirlerin de yer aldığı konsere Türk Halk Müziği’ne gönül verenler ve Karabük Halkı da katıldı.

Konser öncesi açılış konuşmalarında, Koroya ev sahipliğinden dolayı Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a ve Üniversite yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan, Karabük Türk Müziği Topluluğu Derneği Başkanı ve Program Sunucusu Hürmet Özdemir; “Hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin amatör bir ruhla Türk Sanat Musikimize sahip çıkıp, onun güzel eserlerini sizlerle paylaşmaya çalışan topluluğumuz için en büyük ödül beğenilerinizi ve alkışlarınızı alabilmektir. Karabük Türk Müziği Topluluğu ve Derneğin kuruluşunda emeği geçenleri, geçmişten bugüne kadar koro ses ve saz üyelerine, farklı dönemlerdeki koro şeflerimiz Ahmet Akgün, Nursel Vural, Yurdaer Uysal Mustafa Uzuner ve Hasan Hacısüleymanoğlu’na teşekkürlerimizi sunarken ebediyete intikal eden üyelerimizi de rahmetle anıyoruz.” dedi. Koroyu tek tek tanıttıktan sonra su gibi akıp geçen konser seyircilerle buluştu.

İki bölümden oluşan koro şefliğini Müzik Öğretmeni Sadık Hüner’in yaptığı muhteşem konserde zaman zaman dinleyiciler de alkış ile tempo tutarak şarkılara eşlik etti.

Konserin sonunda Karabük Türk Halk Topluluğu Derneği Başkanı Hürmet Özdemir, Oyuncu Metin Akpınar’a çiçek takdiminde bulundu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: