Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

TRSM DÜZENLEDİĞİ  GEZİ İLE MORAL VE MOTİVASYONU ARTIRDI

Gündem Yayın: 08.08.2017 13:21
TRSM DÜZENLEDİĞİ  GEZİ İLE MORAL VE MOTİVASYONU ARTIRDI

Karabük Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı KBÜ.Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) de ayaktan tedavi gören psikiyatri hastalarına rehabilitasyon,moral ve motivasyon amaçlı olarak gezi etkinliği düzenlendi.
Psikiyatri doktoru, hemşire, psikolog,usta öğreticileri ve TRSM hastalarnın katılımıyla gerçekleştirilen gezide tarihi Safranbolu’yu doyasıya gezen hastalar keyifli zaman geçirdiler.
Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Toplum Ruh Sağlığı Merkezi aralıklı olarak düzenledikleri sosyal etkinliklerine devam ediyor. Gezi kapsamında TRSM çalışanları ve danışanları ilk olarak Hıdırlık Tepesi, Cinci Hanı ,Tarihi Yemeniciler Çarşısı gezildi , kısa bir yürüyüşle tarihi Hükümet Konağı na çıkıldı ve tarihi eserlerin sergilendiği müze ziyaret edildi.
Psikiyatrist Uzm.Dr.İbrahim Özkan Göncüoğlu nun da eşlik ettiği gezide Göncüoğlu “ hasta sayısının 164 e ulaştığı Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde, Bireysel danışmanlık,grup terapisi,sanatsal faaliyetler,hasta ve ailesine psikososyal destek verme,piknik gezi faaliyetleri,hastalarımızın topluma ayak uydurması ,topluma kazandırılması,ilaç tedavilerinin düzenlenmesi ,bu aşamada aile hekimleriyle iş birliği halinde bulunuyoruz,ev ziyaretleri yapıyoruz,hastaneye gelemeyecek hastaları evden alıyoruz merkezimizde topluma kazandırmaya çalışıyoruz.Hastaların moral ve işlevselliğini artırarak , toplum içinde daha çok zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde hastalarımız için farklı etkinlikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.Bu aşamada bizlere desteğini esirmeyen Genel Sekreterimize ve hastane yöneticilerimize teşekkür ederim” dedi.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kara “düzenlenen etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve TRSM hastlarının daha konforlu ve en iyi şekilde hizmet alabilmeleri için yeni bir bina yapmayı planladıklarını,bunun için 5000 Evler Mahallesinde yeni İl Sağlık Müdürlüğü binasının yakınında arsa temin edildiğini,bina inşaatı için projenin hazırlandığını ,en kısa sürede inşaatın başlatılması için gerekli yasal prosedürlerin devam ettiği bilgisini verdi.”
Son olarak TRSM hastaları düzenlenen Safranbolu gezisinden çok mutlu olduklarını dile getirirken geziyi düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Evin bacasında başlayan yangın çatıya sıçradı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen yangında bir evin çatısı tamamen yandı. Yangında çatı katında bulunan beklettiği 1 ton fındıktan 6 çuvalı zarar gördü.

Yangın, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Cambazlı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyündeki Şenol A.’ya ait 2 katlı evin bacanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin çatısına sardı. Alaplı İtfaiyesinin müdahale ettiği yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında evin çatı bölümü komple yandı. Yangın esnasında Çatı katında bulunan 1 ton fındıktan 6 çuvalı yangından etkilenerek zarar gördüğü öğrenildi. Yangın esnasında evin çatı katında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.