Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

TMO, Eflani’de Buğday Alımına Başladı

Gündem Yayın: 11.08.2022 14:36
TMO, Eflani’de  Buğday Alımına Başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Eflani ilçesine  gezici alım noktasını kurarak buğday alımına başladı.

Eflani’de alım gerçekleştiren Toprak Mahsulleri Ofisi yetkililerini ziyaret eden Belediye başkanı İbrahim Ertuğrul yaptığı açıklamada;  “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin  internet sitesinden mal teslimi için randevu almak gerekiyor. Randevu tarihinde gezici ofise gelen buğdaylar laboratuarda çeşitli testlere tabi tutuluyor. Testten geçenler kabul ediliyor. % 14,5 dan fazla nem ve yabancı madde içeren buğday ofis tarafından kabul edilmiyor” dedi.

Ertuğrul; “TMO yetkilileri, Eflani’de buğdayın erken hasat edildiğini ve biçerdöverlerin ayarına dikkat edilmediğini ifade ediyor ve çitçilerimizi uyarıyor. Ufak tefek aksaklıklar olsa da bu yıl çiftçilerimizin elinde buğday kalmayacak. TMO’nun kriterleri ve uyarıları ise çitçimizin tecrübe ve bilgi birikimine katkı sağlayacak.

TMO’nun ilçemizde alım yapmasına ve bir ilkin gerçekleşmesine vesile olan Karabük Milletvekillerimiz Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş’ e teşekkür ediyorum. Çorbada karınca kararınca Eflani Belediye başkanlığı ve Eflani Ziraat Odası olarak bizimde emeğimiz ve katkımız oldu helali hoş olsun. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz hayırlı olsun , bereketli olsun” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”