Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tezsever’e FETÖ İftirasına Tepki

Gündem Yayın: 01.08.2016 14:21
Yazar:
Tezsever’e FETÖ İftirasına Tepki

Karabük’ün başarılı İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’e kendini bilmez bir şahıs tarafından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)  destekçisi iftirası atılması Karabük kamuoyunda tepkilere neden olurken,  Karabük halkı Müdürüne sahip çıktı

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından devletin kararlı adımları karşısında iyice bunalan FETÖ Terör Örgütü üyeleri, devlet içerisindeki köşelerini kaybetmemek için tüm güçleriyle mücadelelerini sürdürüyorlar. Hain darbecilerin hedefe koyduğu son isim ise Karabük’ün en sevilen bürokratı, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever.

15 Temmuz darbe gecesinden itibaren ekibiyle birlikte mükemmel bir operasyon yöneten ve şehrini bu zor süreçten tereyağdan kıl çeker gibi çekerek, Türkiye’nin sıfır olaylı nadir illeri arasına sokan İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever şer güçlerin son hedefi oldu.

Kamuda konuşlanmış ihanet şebekelerine karşı kararlı operasyonlarını sürdüren İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever’in sıkı takiplerinden bunalan FETÖ üyeleri, çareyi Tezsever’i “FETÖ Üyesi”  olarak suçlamakda buldular.

Abdullah Kabak isimli bir şahsın  twitter hesabından yapılan paylaşımlarda, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’in FETÖ Üyesi ve görevden alınan polis müdürlerinden emirler aldığı ve bazı akademisyenleri de suçsuz yere kamudan ihraç ettirdiği iddia edilirken, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Cumhurbaşkanlığı resmi twitter hesaplarına atılan twitlerle Karabük’ün en sevilen bürokratı FETÖ üyesi ilan edilmeye çalışıldı.

Meslek hayatı bölücü örgütlerle mücadele ile geçen ve Karabük Emniyet Müdürlüğüne atanmadan önceki görevinde, devletin içine çöreklenmiş FETÖ’cü grupların kumpasları sonucu yargılanmak zorunda kalan İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever’e yönelik bu karalama kampanyası Karabük’te büyük bir infiale neden oldu.

Bu kirli kampayadan haberi olan binlerce Karabüklü; “ Göreve başladığı günden itibaren hep bizimle oldu. Düğünümüzde de yanımızda, cenazemizde de, ülkemizi kana buladıkları, yüzlerce insanımızı şehit ettikleri yetmiyormuş gibi şimdi de en sevdiğimiz müdürümüzle uğraşıyorlar, Karabük olarak 15 Temmuz’dan bu yana meydanlardayız ve kendisi de her gece bizimle, gece-gündüz demeden bu hainleri temizlemek için mücadele ediyor ve doğal olarak bu durumdan rahatsız olanlar da bu iftiraları atıyor, kimse müdürümüz e el de uzatamaz, dil de” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Restoran ve Kafeler Boykot Edilecek

Manşet Yayın: 18.04.2024 14:55
Restoran ve Kafeler Boykot Edilecek

Restoran ve kafelerdeki fahiş yemek fiyatlarına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları boykot çağrısı yaptı. Fahiş fiyata boykotun ilk adımı bu hafta sonu atılacak.

Yiyecek içecek fiyatlarının fahiş oranda artmasına tepkiler dalga dalga büyüyor. Vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günü kafe ve restoranlara gitmeme kararı aldı.

Yüksek enflasyon ve geçim sıkıntısı yüzünden, artık dışarıda yemek yemek hayal olurken, fahiş fiyatlar yüzünden ne kahvaltı ne de akşam yemeği yenebilir durumda değil.

Özellikle dar gelirliler duruma fazlasıyla tepki gösteriyor ve bu gidişat bir hareketi de beraberinde getirdi. Sosyal medyada örgütlenen vatandaşlar 20-21 Nisan tarihlerinde restoran ve kafelere gitmeme kararı aldı.

Bir kişilik serpme kahvaltının 1000 lirayı bulması, bir fincan kahve içmenin bile maliyetinin 150 liraya ulaşması öfkeyi ve tepkiyi beraberinde getirdi.

Ayrıca porsiyon oranlarının küçülmesi, fiyatların artmasını da engellemedi. Artık porsiyonlar ne kadar küçük olsa da fiyatlar yine de yüksek.

Vatandaşlar  tepkisini sosyal medyada başlattığı #boykot hareketiyle gösteriyor. (Ramazan Öztürk)