Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Termik Santrale Karşı Dilekçe Kampanyası

Bartın Yayın: 13.06.2014 08:12
Yazar:

BARTIN Platformu Amasra’da yapılması planlanan termik santrale karşı 40 dilekçe kampanyası başlattı. Bu kapsamda Bartın Platformu termik santrale karşı olanların dilekçe doldurmalarını sağlamak amacıyla Hükümet Caddesi Arap Camisi önüne stant açtı. Amasra’da yapılması planlanan Termik Santralin ÇED nihai raporunun kabul edildiği ve görüş ve önerilerin belirtilmesi için bakanlık tarafından on iş günü süre verildi. Bu süre zarfında Bartın Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne görüş ve önerilerin bildirilmesi gerekiyor. Bartın Platformu adına stantla ve gelinen süreçle ilgili açıklama yapan stant sorumlusu Kadir Şener Yalçın, “Amasra’da gerçekleştirdiğimiz insan zincirinin ardından sanki bizi bekliyorlarmış gibi bakanlık ÇED raporunu onayladı. Şimdi bizim yasal sürecimiz başladı. Dilekçe verme ve itiraz etme hakkımızı kullanıyoruz. 30-40 bin dilekçe hedefliyoruz. Bu süreçte Bartın Platformu tarafından insanlar görevlendirildi. Köyleri, beldeleri ve ilçeleri tek tek dolaşıp itiraz edenlerin dilekçelerini alacağız. Resmi kurumlara da süresi içerisinde teslim edeceğiz. Yasalar çerçevesinde tüm mücadelemizi sürdüreceğiz. Danıştaya dava açacağız. Önce yürütmeyi durdurma sonra da esastan bozma için davalar açacağız. Bizim hayatımızı hiç kimsenin zehir etmeye hakkı yok. Buna izin vermeyeceğiz. Geleceğimize yaşanabilir bir Bartın bırakmak için çabalıyoruz” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Manşet Yayın: 05.03.2024 14:31
KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosya  Başkan Hisarcıklıoğlu’na sunuldu.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz yaptığı açıklamada; Hisarcıklıoğlu’nun Karabük’e ve Ticaret ve Sanayi Odasına  her zaman yakın ilgi ve alaka gösterdiğini belirterek, “Kendisine nazik misafirperverliği ve yakın ilgisi için teşekkür ediyoruz. Görüşmede üyelerimizin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı da başkanımıza sunduk. Kendisinin desteğiyle Karabük’e ve TSO üyelerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi. (Ramazan Öztürk)

KTSO Heyeti Hisarciklioglu ile Bir Araya Geldi jpg