Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Temizlik İşçisi Bulduğu Yüklü Miktarda Para Dolu Cüzdanı Sahibine Teslim Etti

Günlük Yayın: 21.06.2023 12:32
Temizlik İşçisi Bulduğu Yüklü Miktarda Para Dolu Cüzdanı Sahibine Teslim Etti

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde belediyede çalışan temizlik görevlisi parkta, içerisinde yüklü miktarda para bulunan cüzdanı sahibine teslim etti.
Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanı Salim Bozkurt, Barış Manço Parkını temizlediği sırada bankın altında bir cüzdan olduğunu fark etti. Bozkurt, yerden aldığı cüzdanı vatandaşların taleplerini ilgili birimlere yönlendirerek hizmetin en kısa sürede ulaşmasını sağlayan Halk Masası yetkililerine bıraktı.
Yetkililerin kimlik bilgilerinden ulaştığı Nur Seda Yirmibeş’e cüzdanı işçi tarafından teslim edildi.
Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Salim Bozkurt’un cüzdanı teslim etmesinin ardından kimlik bilgilerinden cüzdan sahibine ulaşıldığını belirten Halk Masası görevlisi Ertuğrul Akarsu, “Salim Bozkurt arkadaşımıza bu onurlu davranışı için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Cüzdan sahibine de bulunduğu için yine çok mutluyuz” dedi.
İşçi Salim Bozkurt, yaptığının insanlık görevi olduğunu söyledi.

AW919260 03

Nur Seda Yirmibeş ise, Eski Çarşı bölgesinde esnaflık yaptığını, çocuğunu parka getirdiğinde cüzdanını düşürdüğünü ifade ederek, “Sabah çocuğumu bırakmaya giderken cüzdanım olmadığını fark ettim. Bankayı aradım, kartlarımı iptal etmek üzereyken Halk Masasından arandım. Cüzdanımın temizlik işçisi arkadaşımız tarafından bulunduğunu ve Halk Masasına teslim edildiğini öğrendim. Çok sevindim. Arkadaşıma çok teşekkür ediyorum diye konuştu.
Yirmibeş, cüzdan içerisinde toptancıya ödemesi gereken paranın olduğunu, kredi kartlarının da yüklü miktarda dolu olduğunu kaydetti.(İHA)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: