Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tehlikeli yolculuklar kamerada

Manşet Yayın: 27.09.2023 13:02
Yazar:
Tehlikeli yolculuklar kamerada

Karabük’te elektrikli motosiklette tehlikeli yolculuk yapan ve otomobilin camından ayağını çıkararak seyahat eden kişiler cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
Kardemir istikametinden Demir Çelik Kavşağı’na giriş yapan 3 tekerlekli motosikletin arkasında sağlı sollu oturarak yolculuk yapan 2 kişi görenleri hayrete düşürdü. Düşme tehlikesi bulunan 2 kişiden birinin ise ayaklarının dışarıda olması trafikte tehlike oluşturdu.
Diğer olayda ise Atatürk Bulvarı Namal Kavşağı mevkisinde otomobilin ön yolcu koltuğunda oturan bir kişinin ayağını camdan çıkararak seyahat etmesi de pes dedirtti. İki olayda diğer sürücüler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MİT, terör örgütü PKK/YPG’nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Türkiye Yayın: 22.02.2024 11:02
MİT, terör örgütü PKK/YPG’nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/YPG’nin sözde sorumlularından Renas Amed kod adlı Murat Ateş’i Suriye/Kamışlı’da düzenlediği nokta operasyon ile etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, MİT, görevlendirdiği özel ekip vasıtası ile PKK/YPG’li Renas Amed kod adlı Murat Ateş’i yakın takibe aldı. Yürütülen hassas saha çalışmaları neticesinde terörist Ateş nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Renas Amed kod Murat Ateş kimdir?

Murat Ateş, PKK terör örgütüne 2014 yılında Avrupa’dan katılım sağladı. 2014-2016 yılları arasında Irak Kandil, Avaşin ve Gare alanlarında silahlı faaliyet yürüttü, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik gerçekleştirilen sızma tarzı eylemlerde yer aldı. 2016 yılında Suriye’ye geçti. Örgüt üst yönetimi tarafından 2017’de Suriye Kamışlı’da PKK/YPG lojistik ve maliye sözde sorumluluğu görevine getirildi. 2020-2023 arasında Suriye/Kesra alanı lojistik sözde sorumlusu oldu. 2024 itibarıyla PKK/YPG sözde Cezire bölgesi Askeri Hastaneler maliye sözde sorumlusu olarak faaliyet göstermeye başladı. Murat Ateş, görevi kapsamında örgütün illegal para trafiğini yöneten şahıslar arasında da yer alıyordu.(İHA)