Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Teğmen Damat Eşi ile Birlikte Demokrasi Nöbetine Katıldı

Gündem Yayın: 25.07.2016 14:44
Yazar:
Teğmen Damat Eşi ile Birlikte Demokrasi Nöbetine Katıldı

Karabük’te bir subay, evlendiği gün gelinlik içindeki eşiyle birlikte demokrasi nöbetine katıldı.
Karabük kent meydanında toplanan vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi. İl Müftüsü Halil Bektaş’ın akşam ve yatsı namazlarını kıldırdığı meydanda, Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okundu.
Düğün merasimini yapan Teğmen Ali Çelik, eşi Mihriye Çelik’i de yanına alarak demokrasi nöbetine destek verdi. Gelin ve damatlıkları içinde meydana gelen çifti Milletvekili Burhanettin Uysal ve vatandaşlar tebrik etti.
Gelin Mihriye Çelik, “Gelecek nesillerimiz ve doğacak çocuklarımız için Allah kötü günler göstermesin. Hainlere fırsat vermesin diye meydanlardayız” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

Manşet Yayın: 24.04.2024 12:05
Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un koltuğuna oturan 2. sınıf öğrencisi Ece Supçin Millet Bahçesine çocuk oyun alanları yapılmasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve beraberinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, Vali  Mustafa Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, makam koltuğunu Şehit Metin Arslan İlkokulu 2.sınıf öğrencisi Ece Supçin’e devretti.

Ziyarette; Vali Mustafa Yavuz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü çocuklarımıza bayram olarak hediye etti. Sizler, bizlerin geleceğisiniz, bizler sizlerin gözlerindeki ışığa güvenerek geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Koltuguna Oturdu Millet Bahcesine Oyun Alani Istedi2 jpg

Vali Makam koltuğuna oturan Ece Supçin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Vatanımızı bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı, değerli öğretmenlerimizden, annelerimizden, babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız emaneti, ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız.

Dünyanın en şanslı çocukları olarak bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun” dedi.

Ece Supçin Vali olarak, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız’ı arayarak; yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi Projesi içerisinde çocuklar için oyun alanlarının artırılmasını talep etti.

Ayrıca; yetim ve öksüz çocukların bayramlarının kutlanması adına her birine dondurma ikram edilmesini istedi.

Ziyarete gelen Şehit Metin Arslan İlkokulu 3.sınıf öğrencisi İmren Asya Durak ve Şehit Metin Arslan İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Kamil Şahin ile yakından ilgilenen Vali Mustafa Yavuz, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek Bayramlarını tebrik etti. (Ramazan Öztürk)