Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Taşköprü’de 13 metruk bina yıkıldı

Türkiye Yayın: 20.06.2023 13:29
Taşköprü’de 13 metruk bina yıkıldı

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde tehlike arz eden ve insanların can güvenliğini tehdit eden 13 metruk bina yıkıldı.
Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde insanların can güvenliğini tehdit eden ve görsel kirliliğe sebep olan binalara yönelik çalışma başlatıldı. 2022 ile 2023 yılları içerisinde Taşköprü’de yapılan çalışmalar neticesinde 13 metruk binanın hasarlı olduğu belirlendi. Hasarlı binalar, iş makinelerinin yardımıyla yıkıldı. (İHA)

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yolunu kaybeden yavru karaca doğaya bırakılarak annesine kavuştu

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:33
Yolunu kaybeden yavru karaca doğaya bırakılarak annesine kavuştu

Karabük’te orman işçileri tarafından bulunan ve annesini kaybeden yavru karaca Karabük DKMP personeli tarafından koruma altına alınarak yeniden doğaya salınarak annesine kavuştu.
Karabük Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Keltepe Orman İşletme Şefliği personellerince bulunan yavru Karaca bulundu. Yolunu kaybederek orman işçilerinin sayvan diye tabir edilen barakaya giren ve annesini aradığı tespit edilen yavru karaca için durum Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. Bunun üzerine bölgeye giden Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yavru karaca koruma altına alındı. Bir müddet bölgede inceleme yapan ekipler anne Karaca’nın ayak izlerinin olduğu bölgeye yavru karacayı bırakarak izlemeye başladı. Bir süre DKMP ekipleri tarafından izlenen yavru karaca annesinin gelmesiyle tekrar ona kavuşarak doğal hayat geri döndü.
DKMP ekipleri ise o anları resmi sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Lütfen sizlerde doğada yavru Karaca gördüğünüzde rahatsız etmeyiniz çünkü anne Karaca beslenmesi bitince yavrularını bıraktığı yerden alacaktır” uyarısında bulundu.