Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Taşdelen “Benim aday olmamı hiç kimse engelleyemeyecek”

Gündem Yayın: 18.11.2021 12:49
Taşdelen “Benim aday olmamı hiç kimse engelleyemeyecek”

Belediye İş Sendikası Karabük Şube Başkan Adayı Rıza Taşdelen “Hiç kimse aday olmamı engelleyemeyecek. 90 Delege ile kongre salonuna gireceğim, yasalar açık.” dedi

Belediye İş Sendikası Karabük Şube Başkan Adayı Rıza Taşdelen, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen delege seçimlerinden sonra önümüzdeki günlerde yapılacak olan kongrede  aday olamayacak şeklinde çıkan söylentilerine cevap verdi.

O kongre salonuna 90 delege ile gireceğim ve hiçbir güç benim aday olmamı engelleyemeyecek diyen Taşdalen “11 aydır 18 belediye de çalışan işçiler ile gönül birliği, kader birliği yaptık. O kongre salonuna 90 delege ile gireceğim. Yasalar burada, herkes açıp incelesin. Benim aday olmamı hiç kimse engelleyemeyecek. Algı oluşturarak, ayak oyunları yaparak aday olamayacağımı iddia edenlerin yanıldıklarını herkes görecek. Emeğin aslanları olan belediye işçilerini asla satmayacağım” dedi

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emekli astsubay evin bahçesini sinemaya çevirdi

Kültür Sanat Yayın: 23.07.2024 20:15
İhlas Haber Ajansı

Düzce’de emekli astsubay, köyündeki evinin bahçesini açık hava sinemasına döndürüp çocuklara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Yıllardır şehir dışında astsubay olarak görev almasının ardından emekli olup Düzce’de ki köyüne yerleşen Sadullah Mete, evin bahçesini açık hava sinemasına döndürdü. Eşi Serpil Mete’nin de destekleri ile bahçede çocuklara özel alan oluşturan Emekli Astsubay Sadullah Mete, “Bizim Hataylı bir damadımız var. Bahçemizi gelip gördü ve burada sinema etkinliği olabileceğini söyledi. Eşim serpil hanımda bu etkinliği yapabilmek için gerekli girişimlere başladı. Minderler dikildi, çadırlar yaptırdı, projeksiyon cihazını ayarlayıp muhtarımıza bilgi verdik. Muhtarımız köyde ki çocuklara bilgi vermesini isteyerek böyle bir şey yaptık. Bundan sonra da devamı gelecek. Kadınlarda açık hava sineması istedi. Onlara da yapacağız. Çocuklara çeşitli ikramlarımız oluyor, dondurmalar, meyve suları çörekler, börekler ne isterlerse onları yapıyoruz. Ayrıca sinemada patlak mısırda veriyoruz” dedi.

“Çocukların tepkileri çok iyiydi”

Çocukların çok mutlu olduğunu dile getiren Konaklı köyü muhtarı Kadir Ayyıldız, “ Çocukların tepkilerini görmek için buraya gelip izlemek lazımdı. Çok güzel bir organizasyon oldu. Bu işin mimarı ben değilim. Sadullah ve Serpil Mete ailesidir. Biz sadece vesile olduk” diye konuştu.

Paylaş: