Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Süt soğutma tankları hak sahiplerine teslim edildi

Kastamonu Yayın: 06.10.2023 08:00
İhlas Haber Ajansı
Süt soğutma tankları hak sahiplerine teslim edildi

Kastamonu’da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan yüzde 75 hibe destekli “Kastamonu Süt Üretimi ve Kalitesini Artırma Projesi” çerçevesinde satın alınan süt soğutma tankları, mobil süt konteynırları ve süt nakil aracı hak sahiplerine teslim edildi.

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan “Kastamonu Süt Üretimi ve Kalitesini Artırma Projesi”, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nca (KUZKA) desteklenmeye layık görüldü. Bu çerçevede yüzde 75 hibe destekli projede 14 adet süt soğutma tankı, 2 adet mobil süt konteyneri,1 adet süt nakil aracı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından finanse edilerek temin edilen 8 adet süt soğutma tankı ile toplam 22 adet tank, Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne teslim edildi.

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği de gerekli şartları sağlayan yetiştiricilere teslim alınan tankları hak sahiplerine teslim etti.

Teslim programına Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, İl Müdür Yardımcısı Özcan Gazioğlu, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Burak Eminoğlu, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bayram Pehlivan ile hak sahipleri ve yetiştiriciler katıldı.

Teslim töreninde konuşan Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bayram Pehlivan, 14 adet süt soğutma tankı, 2 adet mobil süt konteyneri,1 adet süt nakil aracı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından finanse edilerek temin edilen 8 adet süt soğutma tankı ile toplam 22 adet tankın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine teslim edildiğini ve kendilerinin de gerekli şartları sağlayan yetiştiricilere düzenledikleri program ile teslim ettiklerini söyledi.

“Kastamonu Süt Üretimi ve Kalitesini Artırma Projesi” ile sütün daha hijyenik, planlı ve organize bir şekilde dağıtılmasının sağlanacağını belirten Pehlivan, “Hazırladığımız proje ile birlikte yetiştiricilerin süt işleyen firmalar arasında bir köprü görevi üstlenerek sütün daha hijyenik, planlı ve organize bir halde dağıtılması ve pazarlanmasına imkan sağlayacak. Halihazırda üretilen sütlerin soğuk zincire dahil edilerek pazarlanmasıyla çiftçilerimizin hayvancılıktan elde ettikleri kazancın artırılması ve yine bu proje ile satın alınan süt taşıma aracıyla pazara ulaşmak kolaylaşacaktır. Bu sayede bölgemizin tarımsal kalkınmasının sağlanması kırsal alanda üretilen özellikle soğuk zincire dahil edilemeyen sütlerin kalite parametrelerini tespit ederek üreticilerimizin devlet desteklerinden azami oranda faydalanabilmelerinin sağlanması kaliteli ve daha fazla gelir getirici süt elde etmek hedeflenmektedir. Proje ile Kastamonu’da tarımsal faaliyetlerde ilerleme sağlanacaktır. Bölge nüfusunun büyük bir kısmı kırsalda yaşadığı ve gelir kapısının tarım olduğu düşünüldüğünde etkilerinin de fazla olacağı düşünülmektedir. Proje ile hayvancılığın geliştirilmesinde pozitif etki olacaktır. Özellikle süt üretimi ve kalitesini artıracak ve üreticilerin gelirleri artacaktır. İlimize ve yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Manşet Yayın: 13.06.2024 09:56
Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu Safranbolu TSO oldu.

16 takımın yer aldığı 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın finalinde Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı ile karşı karşıya gelen Safranbolu TSO rakibini 1-0 mağlup ederek şampiyon oldu.
Turnuva şampiyonuna kupayı Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol takdim etti.
Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığına ikincilik kupasını TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, üçüncü olan Safranbolu Belediyesine ise TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe verdi.

AW226223 01 jpg
Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal; “Yaklaşık 40 gün süren turnuvada mücadele eden tüm takımları tebrik ediyorum. Finalde centilmence mücadele veren Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını da teşekkür ediyorum. Odamızın futbol takımını da şampiyonluğundan dolayı kutluyor bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe; “Bugün oynan maçlarda 4. Olan MEB Personel takımını, 3.cülük kupasını alan Safranbolu Belediyesini, finalde rakibimiz olan ve ikincilik kupasını alan Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını ve turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan futbol takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu Herkes ailesiyle final müsabakalarını izledi. Bu güzel turnuvayı düzenleyen Safranbolu Spor Kulübünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol’da turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odasını ve turnuvaya katılım gösteren tüm takımları tebrik etti.