Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Su Seviyesi Azalınca Felaketin Boyutu Ortaya Çıktı

Zonguldak Yayın: 07.06.2014 08:18
Yazar:

ZONGULDAK ’ın Ereğli ilçesine bağlı Çaylıoğlu köyünde Güneşli deresinin taşması sonucu meydana gelen sel felaketinin verdiği zarar su seviyesinin azalmasıyla ortaya çıktı. Kdz. Ereğli’de dün geceden bu yana yağan aşırı yağış sonucu sabah saatlerinde Çaylıoğlu köyünde sel felaketi meydana geldi. Güneşli deresinin taşması sonucu köyün içindeki ev ve işyerlerini su bastı. Sel felaketinin verdiği zarar su seviyesinin azalması ile ortaya çıktı. Bazı marketlerin camları kırılarak içerisindeki ürünlerin sel sularına kapılarak marketin boşaldığı görüldü. İşyeri sahipleri sel sularının çekilmesinin ardından temizlik çalışmalarına başladılar. Zonguldak İl Özel İdaresi’nden gelen iş makineleri de yollardaki odun parçaları ve çamurları temizlemeye çalışıyor. Çaylıoğlu’nda birçok esnaf ve vatandaş temizlik çalışması yaparken bazı vatandaşların sel sularının getirdiği odunları toplamaya çalıştığı görüldü. İlçeye bağlı Ortaköy’de cami imamının kaldığı lojmanı su bastı. Ortaköy Köyü Muhtarı Erol Özsoy, sabah saatlerinde yaşanan sel nedeniyle derenin karşı tarafında bulunan imam ve ailesinin mahsur kaldığını söyledi. Ortaköy Köyü Yenimahalle Camisi İmamı İlhami Aydın da sabah namazından sonra evde istirahat ettiği sırada kaldığı lojmanı su bastığını ve ailesi ile birlikte dışarı çıktığını anlattı. Cami imamı Aydın, sel sularının lojmana girmemesi için verdiği mücadelenin hiçbir sonuç vermediğini belirterek sel sularının pencere seviyesine kadar çıktığını ifade etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Manşet Yayın: 05.03.2024 14:31
KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosya  Başkan Hisarcıklıoğlu’na sunuldu.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz yaptığı açıklamada; Hisarcıklıoğlu’nun Karabük’e ve Ticaret ve Sanayi Odasına  her zaman yakın ilgi ve alaka gösterdiğini belirterek, “Kendisine nazik misafirperverliği ve yakın ilgisi için teşekkür ediyoruz. Görüşmede üyelerimizin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı da başkanımıza sunduk. Kendisinin desteğiyle Karabük’e ve TSO üyelerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi. (Ramazan Öztürk)

KTSO Heyeti Hisarciklioglu ile Bir Araya Geldi jpg