Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SP-BBP İttifak Adaylarından Gazetemize Ziyaret

Gündem Yayın: 16.04.2015 14:27
SP-BBP İttifak Adaylarından Gazetemize Ziyaret

7 Haziran Genel Seçimlerinde Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi ortak karar alarak, Saadet Partisi çatısı altında ittifak oluşturmuş ve seçimlere girme kararı ile birlikte Saadet Partisi adayı Soner Malkoç ile Büyük Birlik Partisi adayı Dursun Kıraç Gazetemize nezaket ziyaretinde bulundular.
Yapılacak seçimler için çalışmalarını hızlı bir şekilde başlattıklarını belirten ittifak adayları Soner Malkoç ve Dursun Kıraç, Saadet Partisi çatısı altında oluşan ittifak ile birlikte 7 Haziran’da gerçekleşecek seçimde baraj sorunu yaşanmayacağını belirterek, şu ana kadar yapılan çalışmalarda vatandaşlardan aldıkları izlenimin çok iyi olduğunu söylediler.
Seçimlere kadar İl genelinde çalınmadık kapı bırakmayacaklarını belirten adaylar, “Milletin Kurtuluş adresi Milli İttifak olacak, bu seçimin galibi Saadet Partisi-Büyük Birlik Partisi ittifakı olacak” dediler.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Dünya Yayın: 23.07.2024 20:07
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Karabük’te dün çıkan orman yangınında soğutma çalışmaları sürerken, çıkan yangında 7 hektar alan zarar gördü.

Karabük’te dün saat 15.15 sıralarında merkeze bağlı Zobran köyü mevkiinde ormanlık alanda başlayan yangına 12 arazöz, 7 su tankeri, 6 ilk müdahale aracı, 1 dozer, 1 kepçe, 1 greyder, 1 yangın söndürme helikopteri ve 85 personel ile müdahale edilerek 5 saatte kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının hala devam ettiği bölge Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince yapılan ilk tespitlerde 7 hektar alanın zarar gördüğü belirledi.

Örtü yangını olarak başlayan ve yer yer tepe yangına döndüğü ormanlık alanda orman işçileri hava sıcaklığının yüksek seyretmesi nedeniyle soğutma çalışmalarını sürdürüyor.