Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Sözen, “Her Yerde İzimiz Var, İmzamız Var”

Manşet Yayın: 01.09.2023 15:43
Sözen, “Her Yerde İzimiz Var, İmzamız Var”

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları başladı. Toplantıda konuşan Meclis Başkanı Ahmet Sözen, “Karabük için gece-gündüz demeden kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek için sorumluluk sahamızda ayak basmadık yer bırakmadık” dedi

Eylül ayı İl Genel Meclis toplantısı, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığında başladı.

Başkan Sözen, Eylül ayı il genel meclis toplantısının açılış konuşmasında, “Sorumluluk sahamızda tabiri caiz ise ayak basmadık yer bırakmıyoruz, 325 personel 164 iş makinesi, üretim tesisleri ve 17 il genel meclis üyemiz ile çok güzel ve başarılı çalışmalara hep birlikte imza atıyoruz” dedi.

Karabük İl Genel Meclis üyeleri olarak Karabük için gece-gündüz demeden kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek sorumluluk sahalarında ayak basmadık yer bırakmadıklarını belirten  Başkan Sözen; “Yıl içerisinde birçok çalışmanın hayata geçirilmesi adına önemli kararlar alıyoruz ve alınan kararların sahada uygulanması için de yoğun bir çaba ve mesai sarf ediyoruz.

İl sınırları içerisinde sorumluluk sahamız olan her yerde izimiz var, imzamız var, gerek il genel meclis üyelerimiz, gerekse il özel idare personelimiz canla başla çalışıyor.

Her sene başında yapılan programlar çerçevesinde belirlediğimiz her hedefi tutturuyor,  hatta aşıyoruz. tabi yapılan bu çalışmaların hepsi sistemli, koordineli, takip gerektiren, özveri isteyen birlik ve beraberlik içerisinde olacak işler. Genel itibariyle baktığımızda kendi kendine yeten bir kurum olmasıyla ilde ve bölgede tek olma özelliği taşıyan Karabük İl Özel İdaresi taş ocakları sabit ve seyyar konkasörleri, asfalt plenti, iş makineleriyle parmakla gösterilen bir konumdadır. İdaremize kazandırdığımız seyyar konkasörlerimiz ile 1.940 bin ton temel yapı malzemesi üretimi gerçekleştirdik.

Yine 2022 yılında bünyemize kazandırdığımız Cumayanı taş ocağındaki sabit konkasörümüz ile 305 bin ton malzeme üretimi gerçekleştirildi.  2023 yılı ilk 8 aylık zaman diliminde ise 111.515 ton malzeme üretilmiştir. Toplamda seyyar ve sabit konkasörlerimiz ile 2.241.350 ton malzeme üretilmiş ve ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmıştır. Ayrıca 2019 yılında açılışını yaparak ilimizin ve bölgemizin en büyük asfalt plenti ile 5 yılda 571 km. BSK  sıcak asfalt üreterek köy yollarımıza serdik. Bu yılki hedefimiz 700 kilometrenin  üzerine çıkarmak olacaktır. Bugün itibariyle yıl içerisinde 42 bin ton BSK üretimi ile 63 km. yolumuzu tamamlamış durumdayız. Eskipazar, Eflani ve Ovacık ilçelerimizde de ana programlarımız tamamlanmıştır. Çalışmalarımız Safranbolu, merkez ilçe ve Yenice ilçemizde devam edecektir.

Köylerimizin Belediyesi konumunda olan ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi şehir merkezinde ne varsa köyde de o olacak sözünden hareketle çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz, bu bağlamda yollarımızı sadece asfalt yapmıyoruz, köylerimizin altyapı hizmetleri için de çalışıyoruz” dedi.

“32 PROJEMİZ DEVAM EDİYOR”

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü olarak bu yıl 32 adet projenin  devam ettiğini ifadfe eden Başkan Sözen; “Bunlardan bazıları tamamlandı, bazıları ise bitmek üzere, diğer bir sorumluluk alanımız da katı atık toplama hizmetimizdir. ilimiz merkez ve 5 ilçemizde 277 köyümüzün 225’inde 593 mahallemizin 576’sında 3414 çöp konteynırı ve 9 adet çöp kamyonu ile hizmet veriyoruz.” dedi.

“KÖYDES ÖDENEKLERİNİN TAMAMIYLA VATANDAŞLARIMIZA HİZMET EDİYORUZ”

Başkan Sözen, KÖYDES ödeneklerine de değinerek, “KÖYDES’in kurulduğu 2005 yılından bugüne ilimize 335.368 bin TL ödenek tahsis edildi. Cumhuriyet tarihinin ülkemizdeki kırsal altyapının desteklenmesi adına en büyük proje olan KÖYDES ile  yol hizmetleri 770, içme suyu hizmetleri 738, tarımsal sulama 18  kanalizasyon alanında 36 olmak üzere toplamda 1562 proje hayata geçirilmiştir.

Özellikle şunu belirtmek isterim ki daha önce KÖYDES ödeneklerinin yarısıyla malzeme alımını karşılıyorduk, yani satın alıyorduk, şimdi ise bünyemize kattığımız konkasörlerimiz ile altyapı malzemelerini ve agrega üretimini kendimiz gerçekleştiriyoruz. böylece KÖYDES ödeneklerinin tamamıyla vatandaşlarımıza hizmet etme fırsatı buluyoruz.

Sonuç itibariyle ilimize ve bölgemize yapılan bu yatırımlar kolay elde edilecek çalışmalar değil, bunların hepsi birlik beraberlik ve siyasi iradenin istikrarı sayesinde elde edilen başarıdır.

Yapılan bu yatırımların ilimize kazandırılmasında öncelikle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milletvekillerimize, Valilerimize, Meclis Üyelerimize, Meclis Başkanlarımıza, Genel Sekreterimize, gece gündüz demeden mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan personelimize teşekkür ederim.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: