Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SARI: “AŞINIZI İHMAL ETMEYİN”

Gündem Yayın: 24.11.2021 12:48
SARI: “AŞINIZI İHMAL ETMEYİN”

Mavi Kategoride yerini alan Karabük’te aşılama hızı yine düşmeye başladı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı “Lütfen aşınızı ihmal etmeyin. Önümüzdeki günler daha zor geçeceğe benziyor. Avrupa’da yaşanan sağlık krizi bizim için de kritik bir uyarı olarak algılanmalı.” dedi

Geçtiğimiz hafta vaka sayıları ve aşılamada mavi kategoriyi gören Karabük’te  aşılama hızı yine düşüyor.

Koronavirüs vaka sayısı ile birinci sırada bulunan Karabük’te, sağlık kuruluşlarının yanı sıra mobil ekiplerle kentin birçok noktasında aşılama çalışmaları yapıldı.

Karabük, ikinci dozda yüzde 75’i geçerek risk haritasında ‘mavi’ renge bürünürken, kentte gençlerde aşılama oranlarının artırılması ve aşı takvimini tamamlamayan vatandaşların bir an önce eksik aşılarının yapılması yeni hedef olarak belirlenmişti. Aradan daha bir hafta geçmesine rağmen aşılama hızı yine düşmeye başladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, ” Aşılama hızımız çok düştü. 2 doz Sinovac aşısı olmuş vatandaşlarımızın bir kısmı 2. dozun üzerinden aylar geçmesine rağmen 3.doz aşılarını yaptırmamış durumdalar… Elimizden geldiğince bu vatandaşlarımıza ulaşmaya ve aşılarını yapmaya çalışıyoruz. Hastanemizde aşısızlar kadar 2 doz Sinovac’tan sonra 3.doz aşısını yaptırmamış hastalarımız var.2 doz Biontech aşısı olmuş vatandaşlarımız için de 3.doz aşı yapılmaya başlandı. Bunun için 2.dozun üzerinden 6 ay geçmesi yeterli…Lütfen aşınızı ihmal etmeyin. Önümüzdeki günler daha zor geçeceğe benziyor. Avrupa’da yaşanan sağlık krizi bizim için de kritik bir uyarı olarak algılanmalı.” dedi

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Eflani Yayın: 23.07.2024 21:36
Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Karabük’ün Eflani ilçesinde otomobil ile çarpışarak devrilen traktördeki 2 kişi yaralandı.

Kaza, Seferler köyü mevkiinde meydana geldi. Hasan Tekin idaresindeki 37 HA 976 plakalı traktör, karşı istikametten gelen Metin Yaşar idaresindeki 34 ESV 596 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada devrilen traktörün sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Celal Ergün (68) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.