Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) bir dizi eğitim semineri düzenliyor.
Konu ile ilgili SAKEM yetkililerinden alınan bilgiye göre, “ SAKEM Eğitimleri kapsamında yeni bir dizi Seminer Programı başlatılmıştır. Safranbolu Belediyesi ve İş-Kur İl Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen alanında uzman eğitmenler tarafından yine her iki kurum tarafından görevlendirilen 70 kişiye Toplum Yararı Projesi ( TYP ) ve İşbaşı Stajyer Programı kapsamında seminerler düzenlenecektir. Haftada 2 gün yapılacak olan seminerler 21 Temmuz 2016 tarihinde başlayıp, 02 Eylül 2016 tarihinde sona erecektir” denildi.
Verilen seminerin ilk oturumunda kişinin kendini tanıması ve farkındalık, ikinci oturumun da ise eğitimin önemi konuları anlatıldı.