Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sahte Altın ve Para Ele Geçirildi

Kastamonu Yayın: 29.04.2016 08:09

KASTAMONU Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından sahte altın ve para ele geçirildi. Kastamonu Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Kastamonu’da il merkezinde bir kuyumcuya bir adet altın görünümlü sahte zincir satmaya çalışan bir kişiyi yakaladı. Zanlının, başka illerde de buna benzer dolandırıcılık olaylarına karıştığı tespit edildi. Ayrıca Kastamonu Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, parada sahtecilik yaptığı şüphesi ile yakalanan bir kişinin üzerinden 70 adet geçersiz 100 TL’lik ve 8 adet de 50 TL’lik banknot ele geçirdi. Gözaltına alınan 2 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Memurların yürüyüşüne valilik engeli

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:00
İhlas Haber Ajansı

Büro Memur-Sen üyelerinin Bolu’dan Ankara’ya talepleri için gerçekleştireceği yürüyüşe Bolu Valiliği, araç trafiği yoğunluğu ve çevresel risk sebebiyle izin vermedi.

Geçtiğimiz gün Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bolu’ya gelmişti. Bolu’da Köroğlu Heykeli’nin önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yazgan, talepleri için 4 maddeli eylem planı yaptıklarını ifade etti. İlk 3 eylem planında istediklerini elde edemediklerini belirten Yazgan, Bolu’dan Ankara’ya seslerini duyurmak için yürüyüş yapacaklarını belirtti. Bolu’dan Ankara’ya yürümelerinin sebebinin 3 milyon 600 bin adım sayısına denk olduğunu dile getiren Yazgan, 3600 ek göstergenin yasalaştırılmasını istediklerini söyledi. Yürüyüş için 24 Temmuz tarihini işaret eden Yazgan’a Bolu Valiliği engeli geldi. Bolu Valiliği tarafından asayiş ve trafik güvenliği risk analizi çerçevesinde değerlendirilen yürüyüş, araç trafiği yoğunluğu, mesafesi, çevresel riskler nedeniyle iptal edildi. Büro Memur-Sen’in yapacağı yürüyüşü uygun görmeyen Bolu Valiliği, can ve mal güvenliğinin riske atılmamasını göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.