Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sağlıkçılardan İzcilere İlk Yardım Ekibi

Safranbolu Yayın: 07.06.2014 12:53
Yazar:

Sağlık Sen Karabük Şubesi tarafından Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü üyelerine ilk yardım eğitimi verdi. Arazi şartlarında oluşabilecek yaralanma ve diğer konular hakkında 35 izciye temel ilk yardım, acil müdahale yöntemleri gibi konularda maket üzerinde uygulamalarla gerçekleştirilen eğitim başarıyla tamamlandı. Sağlık Sen Karabük Şube Başkanı Selçuk Taşyapar, sivil toplum kuruluşlarıyla eş güdüm içerisinde bu tür faaliyetlerin devam edeceğini söyleyerek, sağlıkta farkındalık oluşması için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceklerini belirtti. Taşyapar ayrıca eğitmen Ayşe Çengel’e ve Ümit Topçuoğlu’na teşekkür etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük Yayın: 05.03.2024 14:21
Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük’te jandarma ekipleri iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptığı aramada sentetik hap ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 100. Yıl Mahallesi’nde iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptıkları aramada 70 adet 300 mg ve 2 adet 400 mg sentetik hap ele geçirdi. Gözaltına alınan şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.