Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’ya Konsept Park Projesi

Gündem Yayın: 27.06.2022 20:51
Safranbolu’ya Konsept Park Projesi

Safranbolu Belediyesi, ilçenin giderek büyüyen ve nüfusu gün geçtikçe artan mahallesi Esentepe’de park yapımına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekibinin yaklaşık 1500 m2 alanda sürdürdüğü çalışma, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün koordinesinde devam edecek.

YENİ VE KONSEPT PARK PROJESİ

Oyun ve oturma alanları, fitness aletleri ve yürüyüş yolunun bulunacağı parkta, peyzaj düzenlemesi de yapılarak vatandaşların doğal bir ortamda eğlenebilmesi ve dinlenebilmesi sağlanacak. Bununla birlikte, parkta Fotoğraf Sanatçısı Rahmetli Hüseyin Karataş’ın ismi yaşatılacak.

Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Elif Köse, “Safranbolu’muzu güzelleştirmeyi; ilçe halkımızın taleplerini yerine getirmeyi önemsiyoruz. Bu amaçla, park isteğinin en yoğun olduğu Esentepe Mahallemizde bir çalışma başlattık. Parka, çok sevdiğimiz Hüseyin Karataş’ın ismini vereceğiz. Bu vesile ile onu bir kez daha rahmetle anıyorum.

Burası tamamlanınca Barış, Bağlarbaşı, Cemal Caymaz, 15 Temmuz, Babasultan ve İsmetpaşa Mahallelerimizde park yapımına devam edeceğiz” dedi.  (Halil Kızılyer)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokat’ta otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti.

Tokat’ın Almus ilçesinde Şükrü Z. idaresindeki hafif ticari araç, Esentepe Mahallesi Emniyet Amirliği karşısında yolun karşısına geçmeye çalışan adama çarptı. Üzerinden kimlik çıkmayan yaya, kaza yerinde hayatını kaybetti. Cenaze otopsi yapılmak üzere Almus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis, kazada ölen kişinin kimliği belirlemek için çalışma başlattı. .

Paylaş: