Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Belediyesi Turuncuya Büründü

Safranbolu Yayın: 25.11.2021 08:09
Safranbolu Belediyesi Turuncuya Büründü

Safranbolu Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadına şiddete tepki olarak turuncu kuşaklarla donatıldı. Belediye binasına “Kadına şiddete hayır!” sloganlı pankart da asıldı. Bunun yanı sıra, bilboardlara son 10 yılda katledilen kadın sayısı olan “3311” afişleri asıldı.

Konuya dikkat çekmek isteyen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de bir açıklama yaptı. Başkan Köse, kadına şiddet suçuna caydırıcı nitelikte ceza verilmesi ve suçluların cezasını kesinlikle çekmesi gerektiğini, yaptırım uygulanmazsa bu acının sonu gelmez bir halde sürüp gideceğini, ana kuzularının hiçbir kabahati olmadan canından olacağını ve daha çok ocakların söneceğini söyledi.

“Ne yazık ki ülkemizde son 10 yılda 3 bin 311 kadın, cinayete kurban gitti. Her gün kadın cinayeti haberi almamız nedeniyle olsa gerek, sanki bu durum normalmiş gibi yaşamaya devam ediyoruz.” diyen Başkan Köse, “Kadınlara bu kadar mı yer yok bu hayatta? Ana, eş, yavru, bacı onlar. Hayatı paylaştığınız bireylere karşı nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsunuz?” sözleriyle acısını belirterek, şöyle devam etti:

“Gidenin arkasından ‘Ah!’ çekip, dua ediyoruz, kalanına sabır diliyoruz ancak bu yetmez! Kadınları koruyabilmemiz için suçlunun cezasını çekmesi gerek. Kim bilir elini kolunu sallayarak gezen kaç katil aramızda…

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle; kadınların hedef tahtası olmadığı günlerin tez vakitte gelmesini diliyor, cinayete kurban giden hemcinslerimi rahmetle anıyorum.”

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: