Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safran Yetiştiriciliğine Belediye Desteği

Gündem Yayın: 18.11.2021 08:02
Safran Yetiştiriciliğine Belediye Desteği

Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan “Safran Yetiştiriciliği Kursu” geçtiğimiz günlerde Safranbolu Belediyesi safran üretim tarlasında başladı.

Safranbolu’nun ismini aldığı bitki olan safranın yetiştiriciliğini yaymak, bitkinin geleceğine yatırım yapmak adına Belediye Başkanı Elif Köse öncülüğünde çalışmaları hızlandıran Safranbolu Belediyesi ekipleri, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı Safran Yetiştiriciliği Kursu’na destek sağlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Halk Eğitim Müdür Vekili Alim Arslan, “Safran yetiştiriciliği ile ilgili Bakanlığımızın modül sayfasında yayınlanması için çok talep vardı. Gerekli düzenlemelerin ardından Bakanlığımız bu çalışmayı kurs programları içerisine aldı. Bu Safranbolu’muz adına sevindirici bir gelişme; çünkü ülkemizde böyle bir kurs ilk defa Safranbolu’da düzenleniyor.İlk kursumuzu açtık ve kursiyerlerimiz ürün toplamaya başladılar. Safranbolu Belediyesi’ne teşekkür ediyor, kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Eğiticiliğini Safranbolu Belediyesi personeli Ziraat Mühendisi Pınar Alazoğlu’nun yaptığı Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan kursta, ilk hasat dün Safranbolu Belediyesi’ne ait safran tarlasında yapıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trafik denetimleri sıkılaştırıldı

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:22
İhlas Haber Ajansı

Bolu-Mudurnu kara yolunda jandarma ekipleri denetimlerini sıkılaştırdı. Özellikle yaz aylarında çiftçilerin sıkça kullandığı yolda traktör sürücüleri reflektör konusunda uyarıldı.

Bolu İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Mudurnu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Bolu-Mudurnu kara yolunda denetim yaptı. Yaklaşık 2 saat süren denetimlerde onlarca araç denetlendi. Özellikle yaz aylarında çiftçilerin sıkça kullandığı güzergah üzerinde tarlasından balya taşıyan traktör sürücüleri reflektör konusunda uyarıldı. Jandarma ekipleri tarafından reflektörlerin temiz olması gerektiği vurgulandı. Ayrıca güzergah üzerinde emniyet kemeri takmayan sürücülere de cezai işlem uygulandı.

Ekiplerin denetimleri sıkılaştırarak devam ettireceği öğrenildi.

Paylaş: