Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Saat: 19.23 Etkinliklerinin İlki Anadolu’nun Ruhu Müzikali Oldu

Manşet Yayın: 25.10.2023 16:01
Yazar:
Saat: 19.23 Etkinliklerinin İlki Anadolu’nun Ruhu Müzikali Oldu

Safranbolu Kaymakamlığı, Safranbolu Belediye Başkanlığı ve Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi’nin işbirliğinde “Anadolu’nun Ruhu: Kurtuluşunun Müzikal Öyküsü” adlı etkinlik düzenlendi. Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından Cumhuriyet’in öyküsü anlatıldı.

aksamki dinleti foto 2

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlamaları kapsamında Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen Anadolu’nun Ruhu: Türk Kurtuluşunun Müzikal Öyküsü ile dünden bugüne Cumhuriyet’in hikayesini dinledik. Cumhuriyet’in ne cefakarlıklarla kurulup günümüze kadar geldiğini bir kez daha bize hatırlatan Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine teşekkür ediyor, bizlere bu kutlu vatanı miras bırakan Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyoruz.” dedi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

aksamki dinleti foto 3 jpg

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı

Gündem Yayın: 21.02.2024 16:00
İhlas Haber Ajansı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerin yaptıkları denetimde 7 bin 523 araç kontrol edilirken bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Polis ekiplerince Düzce’de son bir hafta boyunca yapılan denetimlerde ehliyetsiz araç kullanan, emniyet kemeri takmayan, ışık donanımı kurala uygun olmayan, kırmızı ışık ihlali yapan, hız kurallarına uymayan ve yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen üzerine denetim yaptı. Yapılan denetimde 7 bin 523 araç kontrol edilirken kusuru bulunan 120 araç trafikten men edildi, bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Ayrıca polis ekipleri okul servislerine yönelik denetim yaptı. Uygulamalarda 73 okul servisi kontrol edildi.