Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rize’nin Salarha beldesinde heyelan nedeniyle 2 ev tedbir amacıyla boşaltıldı

Gündem Yayın: 06.10.2023 04:12
İhlas Haber Ajansı
Rize’nin Salarha beldesinde heyelan nedeniyle 2 ev tedbir amacıyla boşaltıldı

Rize’de dün akşam sağanak yağışla beraber meydana gelen heyelandan ötürü 2 ev tedbir amacıyla boşaltıldı.

Rize’de dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren kuvvetli yağışlar nedeniyle maddi hasarlar oluştu. Sağanak yağışın vurduğu Salarha Beldesi’ne bağlı Kasarcılar Mahallesinde 2 katlı evde yaşayan Yaşar ve Muhammet Terzi ve aynı mahallede bulunan Tayfur ile Ahmet Tüylüoğlu’na ait ev heyelan meydana gelmesinden ötürü tedbir amacıyla boşaltıldı. Bölgede heyelanın meydana gelmesiyle birlikte tarım arazisi de hasar gördü.

Heyelanın meydana gelmesiyle evleri boşaltmaya başladıklarını söyleyen Ahmet Tüylüoğlu, “Akşam saat 7-8 civarlarında yarım saat 45 dakika çok kuvvetli yağdı. Heyelanı gördüm. Aşağıda ’Yaşar ağabey bana su geliyor’ diye bağırdı. Ondan dolayı dışarı çıktım. Dışarı çıktığım zaman heyelanı gördüm. O sıra evleri boşalttılar. Ben yukarıda tek kalıyordum ama aşağıda aile vardı” diye konuştu.

“Bu şekilde evde kalınmaz çok tehlikeli”

Evin tehlikeli olduğu için kalınamayacağını ifade eden Mehmet Terzi, “Dün saat 4 buçukta yağmur başladı. Şakasız bir 5 saat aralıksız yağmur yağdı. Akıbetinde evin arka kısmında kütle dökülmeye başladı. Bütün mahallenin suları aşağıya doğru akmaya başladı. Akşam 19.30’da hanımıma dedim ’Bu eve durulmaz’. Dere gibi su geliyordu. Ben menfezleri açmaya çalışacaktım. Gittim baktım açma şansım yoktu. Bu şekilde eve kalınmaz çok tehlikeli” ifadelerini kullandı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: