Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Restorasyonlar Devam Ediyor

Safranbolu Yayın: 10.04.2015 14:05
Restorasyonlar Devam Ediyor

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy restorasyonların hızla devam ettiğini söyledi.
Çok sayıda çeşme ve tarihi binanın restorasyonunun Safranbolu Belediyesi tarafından yetiştirilen özel ekipler tarafından yapıldığını, uzman bir kadro ile restorasyonu yapılabilecek her evi, her konağı, her çeşmeyi teker teker incelediklerini, projeler ürettiklerini ve nihayetinde bu projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Aksoy “En büyük dileğimiz bizlere emanet edilen bu güzel maddi ve manevi varlıkları gelecek nesillere taşıyabilmek, onlarında nasıl sahip çıkacaklarını ve koruyacaklarını anlatabilmektir. Bu nedenle çalışmalarımıza ara vermeden büyük bir şevkle devam ediyoruz” dedi.
Başkan Aksoy, Aslanlar SAKEM binası önünde bulunan ve restorasyon çalışmalarının devam ettiği tarihi çeşmede de incelemelerde bulundu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.