İÖğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerinin geliştirilmesi, sanatsal etkinliklere katılımlarının artırılması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Dursun Yeşiloğlu’ nun katılımı ile Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda Karabük Merkez ve İlçe Resim öğretmenleri ile değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken öğretmenler fikir ve görüşlerini bildirerek, bu süreçte yaptıkları ve planladıkları proje ve uygulamaları hakkında bilgi verdiler.
Öğrencilerde var olan yeteneklerin keşfedilip, geliştirilmesinin önemini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş; “Sanat, bilim ile beraber ilerler. Ülkemizin her meslekte bakıp görebilen, duyup algılayabilen, yorumlayabilen insan gücüne ihtiyacı var. Bu sanatla mümkündür. Öğrencilerimizi yeteneklerine göre gerekli yönlendirmeleri yapalım. Çocuklarımızın zeka gelişiminde en önemli ayaklardan birinin görsel zeka gelişimi olduğunu biliyoruz. Görsel zekası gelişmiş öğrencilerimiz diğer temel derslerde de başarılı oluyorlar ve bu durum onların akademik başarılarına da direkt etki ediyor. Çocuklarımızın görsel zeka gelişimi içinse görsel sanatlar öğretmenlerimize çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Sanatla uğraşan öğrenci kendine güvenir, olumlu düşünür doğru karar alır, sağlıklı ve karakterli bir birey olarak toplumda yer alır.” ifadelerini kullandı.