Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Resim öğretmenleri ile değerlendirme ve istişare toplantısı

Gündem Yayın: 07.10.2021 10:56
Resim öğretmenleri ile değerlendirme ve istişare toplantısı

İÖğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerinin geliştirilmesi, sanatsal etkinliklere katılımlarının artırılması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Dursun Yeşiloğlu’ nun katılımı ile Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda Karabük Merkez ve İlçe Resim öğretmenleri ile değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken öğretmenler fikir ve görüşlerini bildirerek, bu süreçte yaptıkları ve planladıkları proje ve uygulamaları hakkında bilgi verdiler.

Öğrencilerde var olan yeteneklerin keşfedilip, geliştirilmesinin önemini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş; “Sanat, bilim ile beraber ilerler. Ülkemizin her meslekte bakıp görebilen, duyup algılayabilen, yorumlayabilen insan gücüne ihtiyacı var. Bu sanatla mümkündür. Öğrencilerimizi yeteneklerine göre gerekli yönlendirmeleri yapalım. Çocuklarımızın zeka gelişiminde en önemli ayaklardan birinin görsel zeka gelişimi olduğunu biliyoruz. Görsel zekası gelişmiş öğrencilerimiz diğer temel derslerde de başarılı oluyorlar ve bu durum onların akademik başarılarına da direkt etki ediyor. Çocuklarımızın görsel zeka gelişimi içinse görsel sanatlar öğretmenlerimize çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Sanatla uğraşan öğrenci kendine güvenir, olumlu düşünür doğru karar alır, sağlıklı ve karakterli bir birey olarak toplumda yer alır.” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:14
Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri başladı.

Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer, 29 Mayıs tarihinde yapılan ilk görüşmede toplu sözleşme taslağında bulunan idari maddelerin imzalandığını söyledi.

Toplu sözleşme görüşmelerine 26 Temmuz tarihinde devam edileceğini ifade eden Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer; “Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan 01.07.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi  görüşmeleri 29.05.2024 Tarihinde ilk toplantısıyla başlamış olup,  Toplu Sözleşme taslağında bulunan idari maddeler tutanak altına alınarak imzalanmıştır. Toplu Sözleşme görüşmelerine 26.07.2024 tarihinde devam edilecektir. Toplu İş sözleşmemizin şimdiden üyelerimize Karabük Belediyesine hayırlı olmasını diler, bu sözleşmenin uzlaşmayla biteceğine inancımızın tam olduğunu bildirir, Karabük Belediyesi adına sözleşme sürecini yürüten Toplu Sözleşme Heyetine Teşekkür ederiz” dedi.