Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Polis Teşkilatının Kuruluşu Safranbolu’da Kutlandı

Safranbolu Yayın: 10.04.2015 14:06
Polis Teşkilatının Kuruluşu Safranbolu’da Kutlandı

Türk Polis teşkilatının Kuruluşunun 170. Yıldönümü Safranbolu’da düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Cumhuriyet Başsavcısı Savcısı Kenan Göksu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kansu, Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gürbüz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, polisler ve yakınları katıldı. İlçe Emniyet Müdürü Murat Kansu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile sona ererken buradan İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçildi.
Buradaki Program anasınıfı öğrencilerinin polisi anlatan şiiri okuması ile başladı.
İlçe Emniyet Müdürü Murat Kansu yaptığı konuşmada, “Ülkemizin temel dinamiklerinden biri olan ve 10 Nisan 1845 yılında bir nizamname ile ilk kez İstanbul’da kurulan ve günümüzde modern bir kuruluş haline gelen teşkilatımız 170 yıldır halkına büyük bir özveri ile hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Asli görevi, halkın can, mal, ırz ve namusunu, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve laik cumhuriyeti korumak, kollamak olan teşkilatımız kanunlar çerçevesinde insan haklarına saygılı ve büyük Atamızın ilkeleri doğrultusunda, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün bir hizmet anlayışıyla ülkemizin her köşesinde görevini fedakârca sürdürmektedir” dedi.
Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise; emniyet teşkilatının 170 yıldır ülkenin huzuru, mutluluğu ve güvenliği için çalıştığını kaydetti. Bu uğurda şehit olmuş bütün polislere Allah’tan rahmet dileyen Bulacak, “Gazi arkadaşlarımıza uzun ömürler diliyorum. Hem ülkemiz genelinde hem de Safranbolu özelinde de emniyet teşkilatımız fedakâr hizmetler veriyor. Polis güçlerimiz gece-gündüz demeden mesai gözetmeden bulundukları yerde vatandaşlarımızın en iyi şekilde hizmet alması, huzurunu ve güvenliğini sağlamak için çalışıyorlar. Bende bir emniyet mensubu çocuğuyum, sizlerin yaşadığı sıkıntıları bende yaşadım. Gerçekten zor bir meslek, fedakârlık isteyen bir meslek. İnsanların yerine göre zorlandığı, yorulduğu ama sonuçlarını gördüğünde mutlu olduğu huzurlu olduğu meslek. Safranbolu huzurlu, güzel bir ilçemiz. Bu güne kadar çok ciddi bir sıkıtımız olmamış, inşallah bundan sonra da olma. Ama bu huzuru sağlayan en büyük en önemli etkenlerden birisi emniyet güçlerimiz. Ben bütün emniyet güçlerine Safranbolu’da bu huzurun sağlanmasında gösterdikleri fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Gürbüz ve Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Musa Kansu, polis memurlarına başarı belgesi verdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Eflani Yayın: 23.07.2024 21:36
Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Karabük’ün Eflani ilçesinde otomobil ile çarpışarak devrilen traktördeki 2 kişi yaralandı.

Kaza, Seferler köyü mevkiinde meydana geldi. Hasan Tekin idaresindeki 37 HA 976 plakalı traktör, karşı istikametten gelen Metin Yaşar idaresindeki 34 ESV 596 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada devrilen traktörün sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Celal Ergün (68) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.