Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Pelitçik ve Kışla Köyleri Sağlık Evleri Hizmete Alındı

Gündem Yayın: 13.11.2021 11:13
Pelitçik ve Kışla Köyleri Sağlık Evleri Hizmete Alındı

Ovacık’ın Pelitçik Köyü ve Kışla Köyü Sağlık Evlerinin açılışları gerçekleştirildi.

Ovacık ilçesi  Pelitçik ve Kışla Köylerinde bulunan Sağlık Evlerinin tadilatları tamamlanıp Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları yapılan personellerin görevlerine başlaması ile birlikte aktif halde kullanılmaya başladı. Açılış nedeniyle Pelitçik ve Kışla Köyü Sağlık evlerini ziyaret eden Vali Fuat Gürel yaptığı konuşmada, “Eskiden Sağlık Ocaklarımız ve Sağlık Evlerimiz vardı. Sağlık sistemi değişti ve Aile Hekimliği uygulamasına geçildi. Eskiden acil sistemimiz çok zayıftı, şimdi ise çok güçlü. Şuanda Karabük’te 42 adet ambulansımız var. Acil hizmetler bir telefonunuza bakıyor. Hızlı bir şekilde müdahale yapılıyor. Aile hekimlerimiz belli aralıklarla köylere gelip sizlere hizmet veriyorlar. Bu arada eski sağlık evleri olan yerlerde bir müddet ara verilmişti ama tekrar arkadaşlarımız atandı. Bu arkadaşlarımız doktor müdahalesi gerekmeyen işleri yapacaklar. Sadece sizlere değil bölgedeki diğer köylere de hizmet verecekler. Buranın tadilatı yapıldı. Allah Devletimize zeval vermesin en ücra köylere bile hizmet götürmeye gayret gösteriyor. Milletvekillerimiz, Sağlık Müdürlüğümüz çok büyük gayret içerisindeler. Ben huzurlarınızda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah çok ihtiyacınız olmaz ama ihtiyaç halinde buradaki arkadaşımız sizlere yardımcı olacak. Köylerimize Sağlık Evlerimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ziyarete;  Vali Fuat Gürel, Milletvekili Niyazi Güneş, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Tam, Halil Aydın, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Köy Muhtarları Recep Aydın ve Sıtkı Par ile Vatandaşlar katıldı.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: