Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Paralar Suya Gömüldü!..

Manşet Yayın: 17.08.2023 15:46
Paralar Suya Gömüldü!..

Yeşil Mahalle girişinde ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin karşısında bulunan alanda 2017 yılında temeli atılarak yapım çalışmalarına başlanan Tapu Kadastro İl Müdürlüğü binası Müteahhit Firmanın işi bırakmasından sonra atıl duruma düştü.  İnşaat alanında o günden buyana herhangi bir çalışma yapılmış da değil. Ayrıca  inşaatın temelinden çıkan su adeta bir havuz görüntüsünü andırırken, Devletin paralarının nasıl çarçur edildiği gözler önüne serildi.
Geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiğimiz  Yeşil Mahalle girişinde ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin karşısında bulunan alanda 2017 yılında temeli atılarak yapım çalışmalarına başlanan Tapu Kadastro İl Müdürlüğü binası Müteahhit Firmanın işi bırakmasından sonra atıl duruma düştü şeklindeki haberimizin ardından geçen sürede bu alanda herhangi bir çalışma yapılmaması tepkilere neden olurken, inşaat alanın temelinden çıkan su ise adeta havuz görüntüsünü andırıyor.

DEVLETİN PARASI İŞTE BÖYLE ÇARÇUR EDİLİYOR

İnşaatın Müteahhit firmanın işi bırakmasından sonra Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne devredildiğini, Genel Müdürlüğün de dosyayı Toplu Konut İdaresine (TOKİ) devrettiğini, TOKİ’nin de çalışmaları ihale aşamasına getirdiğini, ancak 6 Şubat  tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle işin beklemeye alındığını yazmıştık. Ancak gelinen süreçte atıl bir şekilde kalan inşaat alanı ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığı gözlenirken, Devletin parasının nasıl çarçur edildiği de gözler önüne serilmiş oldu.

ZEMİN ETÜDÜ YAPILMADI MI?

Öte yandan binanın temelinden su çıkması  zemin etüdünün yapılıp yapılmadığını gündeme getirirken, “Zemin etüdü yapılsa bile buranın temelinden su çıkacağı belli oldurdu, demek ki burada herhangi bir zemin etüdü çalışması yapılmış değil, ya da yapıldı ve göz ardı edildi ve bile bile inşaata başlanıldı. Bunun sorumluları hakkında gerekenin yapılması lazım” şeklinde görüş beyan ediliyor.

PARALAR SUYA GÖMÜLDÜ

İnşaat alanının mezbelelik halini gören vatandaşlar gazetemize yaptıkları açıklamada, “Karabük’te yapılan her iş ben yaptım oldu mantığı ile yapılıyor. Burası tam şehrin göbeği sayılır bu görüntü Karabük’e hiç yakışmıyor burada ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı inşaatın temeli su ile dolu bu vaziyette bir yere inşaat yapılması ne kadar doğru bilemiyoruz ancak  buraya harcanan paralar suya gömülmüş durumda, bu paralar yine bizim cebimizden çıkıyor, İktidar vatandaşa kemer sıkın diyor ama kendilerine gelince böyle bir durum söz konusu olmuyor, paralar bu şekilde bilinçsizce yapılan yatırımlarla çarçur ediliyor” dediler. (Haber Merkezi)

 

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: