Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Pandemi Kurallarına Uymayanlara Yaptırım Geliyor

Gündem Yayın: 04.11.2021 11:44
Pandemi Kurallarına Uymayanlara Yaptırım Geliyor

Salgın Denetim Ekipleri toplantısı Vali Fuat Gürel Başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Gürel; “Özellikle işyerleri, kapalı mekânlar ve toplu taşıma araçlarının yoğun olarak kullanıldığı saatlerde, etkin denetim faaliyetlerini artıracağız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması yönünde sürekli ikazlarımızı yapacağız ve bu kurallara uymayanlara yaptırım uygulayacağız” dedi

COVİD-19 salgını sürecinde son günlerde Karabük’teki  vaka artışının nedenleri, vaka sayıları, yapılan denetimler ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Pandemi Denetim Ekipleri ve Genel Değerlendirme Toplantısı” Vali Fuat Gürel Başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker ile kurum müdürleri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı tarafından gerçekleştirilen sunumda, Karabük’teki vaka sayıları, vakaların yaşlara göre dağılımı, il merkezi ve ilçelerdeki vaka sayıları, aşı çalışmaları, il geneli aşılama oranları ve vakaların en çok görüldüğü yerler hakkında Vali Fuat Gürel ve katılımcılara veriler eşliğinde bilgiler verildi.

Salgın sürecinde son zamanlarda belirlenen tedbirlere uymada aksama görüldüğü ve vakaların bu doğrultuda arttığını ifade eden Vali Fuat Gürel, “Sağlık personelimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımızla birlikte etkin bir mücadele gösteriyoruz. Ancak bu mücadeleye rağmen son zamanlarda kural ve önlemlere uymada aksamalar tespit ediyoruz ve bu durum ilimizdeki vaka sayılarının artmasına sebep olmakta. Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı haftalık verilere göre yüz binde görülen vaka sayısı olarak hiç de istemediğimiz bir yerde yer alıyoruz. Bugünden itibaren özellikle işyerleri, kapalı mekânlar ve toplu taşıma araçlarının yoğun olarak kullanıldığı saatlerde, etkin denetim faaliyetlerini artıracağız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması yönünde sürekli ikazlarımızı yapacağız ve bu kurallara uymayanlara yaptırım uygulayacağız.

Aşı bizim en önemli silahımız, aşılama faaliyetlerine hız verilmesi amacıyla tüm okullarda çalışma yürütülerek resmi ve özel öğrenci yurtlarında kalan tüm öğrencilerimizin aşı konusunda teşvik edilmeleri ve gönüllü olan öğrencilere yerinde aşı uygulaması yapılmasını sağlayacağız. Köy muhtarları ile iletişim halinde olarak köylerde yaşayan vatandaşlarımızın aşılanmasına gerçekleştireceğiz. Virüsle mücadele ancak topyekûn yapılabilirse başarıya ulaşılabilir. Tüm Karabüklü vatandaşlarımızın desteği ile inşallah hep birlikte başaracağız.” diye konuştu.

İl genelinde uygulanacak denetimler ve çalışmaların değerlendirildiği toplantı görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)