Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Özendi: “Filyos ve Bartın’ı Karabük’e Bölünmüş Yollarla Bağlayacağız”

Gündem Yayın: 29.07.2017 14:22
Özendi: “Filyos ve Bartın’ı Karabük’e Bölünmüş Yollarla Bağlayacağız”

Karayolları 15. Bölge Müdür Hüsamettin Özendi; Karabük Kastamonu bölünmüş yol çalışmaları, Kastamonu Safranbolu yol ayrımındaki akıllı kavşak çalışmaları, Bartın Safranbolu yol çalışmaları, Karabük çevre yolu çalışmaları ve  KARDEMİR kavşağındaki trafik sorununu çözecek olan kavşak çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu

Karayolları 15. Bölge Müdür Hüsamettin Özendi; geçtiğimiz günlerde Vali Kemal Çeber Başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu üçüncü toplantısında; Karabük’te yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu. İlk olarak Karabük Kastamonu arasında yapımı devam eden bölünmüş yol çalışmaları ile ilgili bilgi veren Bölge Müdürü Özendi;

“Karabük ilinde,  2017 yıllında toplam 14 tane projemiz var. Bu projelerin bedeli 1 milyar 577 milyondur. Kastamonu- Karabük yolunda bölünmüş yol çalışmalarımız sürüyor. Toplamda 102 km bunun 77 km Kastamonu ilinde 25 km Karabük ilindedir. Sene sonu itibari ile Araç çevreyolu hariç geri kalan hem İğdir geçişi hem de Toprakcuma’da olmak üzere İnşallah bölünmüş yol olarak bitirilecek.

Hedefimiz önümdeki 2018 sonuna Karabük araç çevreyolu da dâhil olmak üzere bu hattın tamamını Karabük -Araç arasını çevreyolunu da dâhil olmak üzere 2018’de BSK’lı olarak bitirmeyi hedeflemekteyiz” dedi.

AKILLI KAVŞAK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Kastamonu Safranbolu yol ayrımındaki akıllı kavşak çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Karayolları Kastamonu Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi; “Karabük’ü yakından ilgilendiren Safranbolu yol ayrımdaki akıllı kavşak olarak tabir edilen kavşaktaki çalışmalarımız, hızlı bir şekilde devam ediyor. Oradaki içme suyu hattı var. Karabük Belediyesine ait şehrin içme suyu getiren ana hat bizim kavşakla çakışıyordu. Oradaki boruları belediyemiz alacak. Biz de oranın işçiliği yapacağız. 1,1-5 ay gibi sürede bu sorunu da çözdükten sonra çalışmalarımıza hız vereceğiz. Sene sonuna kadar o kavşağın tamamını büyük oranla bitirmek istiyoruz” dedi.

AHMET USTA GEÇİDİNİ BÜYÜK BİR TÜNELLE GEÇEĞİZ

Bartın-Safranbolu yolunda da çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bölge Müdürü Özendi; Eflani yol kavşağından Bartın Ulus Abdipaşa’ya kadar olan kesim ise proje hazırlandığını belirterek, Bartın-Safranbolu yolunun toplam uzunluğu 73 km bunun 35 km Bartın ilimizde 38 km’de Karabük ilimizde bulunuyor. Eflani yol kavşağından Bartın Ulus Abdipaşa’ya kadar olan kesim de ise proje hazırlıyoruz. Şuan da Ahmet Usta geçidini büyük bir tünelle geçeğiz.  Uzun bir tünelle geçeğiz. Daha sonra tek yol olarak projelendiriyoruz. Burayı proje bitimde sonra buranın ihalesini yapıp, çalışmalarımız devam edecek bu hat üstünde. Yenice yolunda bölünmüş yol olarak getirmek için bir geliş şeridi olarak düşüneceğiz. Bunun yanına bazı yerlerde mevcut yolun paralellerinde, bazı yerlerde büyük bir mesafede derenin karşı tarafına yeni bir proje hazırlıyoruz. Şuanda arazide harita çalışmaları, fizibilite çalışmaları devam ediyor” dedi.

FİLYOS VE BARTIN LİMANLARINI KARABÜK’E BÖLÜNMÜŞ YOLLARLA BAĞLAYACAĞIZ

Bölge Müdürü Özendi; “Genel Müdürlüğümüzden de sık sık heyetler geliyor. İnşallah, Genel Müdürlüğü’müz ve Bakanlığımız kararı Zonguldak  Filyos limanın ve Bartın’daki Bartın limanını  Karabük’teki ağır sanayiye bölünmüş yollarla  bağlamayı planlıyoruz.

Bu Karabük’ün ileriki yıllarına hitap eden bir proje şuan  ham bir durumda,  ön proje çalışması safhasında  inşallah önümüzdeki sene proje ihalesi  yapılırsa  önümdeki yıllarda yapım ihalesine  çıkılır. Eflani Daday yolundaki çalışmalarımız  devam ediyor. Karabük’teki 4.8 km trafiğe açıldı. 500 metresinde  bu sene yapılacak Daday kısımdaki heyelan nedeniyle bir sıkıntı yaşadık . o sorunda çözüp Kastamonu tarafında çalışmalarımız devam edecek “

KARABÜK ÇEVRE YOLU 17 KM OLACAK

Karabük Çevre yolu ile ilgilide bilgi veren Özendi; “Karabük çevreyolumuz toplam  17 km   olacak  güzergah belirlendi  yarım ay şekilde Karabük’ün güneyden çevreleyen  bir yolumuz olacak  bu hatta 10 bin 100 metre  uzunluğunda 6 tane çift  tünelimiz olacak 4 bin 800 metre  uzunluğunda toplamda 6 tane viyadükümüz  olacak 4 tane  farklı seviyeli kavşak yapacağız  önümdeki sene bu yolun ihale edilmesi planlanacak” diye konuştu.

KARDEMİR KAVŞAĞI İLE İLGİLİ PROJE HAZIRLANIYOR

Bölge Müdürü Özendi; “Kardemir kavşağına ilgili giden  valilerimizde çok yoğun olarak konu üzerinde duruyorlardı.  Biz genel müdürlerimiz ikna edemiyorduk bu kavşakla ilgili çok çok maliyetli bir kavşaktı Sonunda  gecen sene ikna oldular  şuanda oraya proje hazırlıyoruz. Proje ihalesi yapıldı. Yapacağımız kavşağı az çok şekli  belli  . Altan  neresi geçecek üsten neresi geçecek belli ihalede itirazlar var alan firma belli idi  A firmasına kaldı diye biz kararımız yazmış idik.B firması itiraz etti  konu herhalde KİK’e gitti. İhale sonradaki süreçte bir sıkıntı var. Alacak olan firmama ile ilgili  onu aşmaya çalışıyoruz tahmini ediyorum ki bir ay içinde  netleşecek  proje firması  uygulama projelerine yönelik orada  önümüzdeki kış sezonunda bu kavşağın projelerini tamamlatılabilirsek  önümüzdeki sene  bu zamanlar biz inşaatta  başlarız diye düşünüyorum. Büyük bir kavşak olacak” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Ceren Özdemir, mezarı başında anıldı

Gündem Yayın: 06.12.2023 00:00
Kaynak: İHA
Ceren Özdemir, mezarı başında anıldı

Ordu’da, 3 Aralık 2019 tarihinde evine gireceği esnada bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir, vefatının dördüncü yılında mezarı başında anıldı.

Altınordu ilçesinde 3 Aralık 2019 tarihinde saat 19.35’te antrenman sonrası Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evine gireceği esnada kalbinden bıçak darbesi alan Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Cinayet zanlısı Özgür Arduç, olaydan bir gün sonra polis ekiplerince yakalanmış, çıkartıldığı mahkemece ‘canavarca hisle öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmıştı.

Ceren’in ailesi, kızlarının vefatının dördünü yılında mezarının başında anma etkinliği düzenledi. Ulubey ilçesi Kumanlar Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında düzenlenen anma programında anne Güfer ve baba Yılmaz Özdemir mezara çiçekler bırakarak dua etti.

Baba Özdemir, acılarının her zamanki gibi taze olduğunu belirterek, “Bu süreçte acımız devam ediyor. Bizim mustarip olduğumuz konular var, ihmal davası henüz sonuçlanmadı, en çok bu zorumuza gidiyor. Ceren’in acısını asla unutamıyoruz. Eşim ve kızım bazı şeyleri halen atlatamadı. Katilin cezası tamam ama ihmali olanlar hakkında Anayasa Mahkemesi henüz karar vermedi, süreç çok uzadı. Bu ülkede halen kadın cinayetleri de devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Paylaş: