Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öldürülen taksi şoförünün meslektaşlarından konvoylu eylem

Türkiye Yayın: 01.08.2023 11:04
Öldürülen taksi şoförünün meslektaşlarından konvoylu eylem

Kastamonu’da aracına yolcu olarak aldığı 2 genç tarafından bıçaklanarak öldürülen taksi şoförünün meslektaşları, düzenledikleri konvoyla cinayete tepki gösterdi.
Kastamonu’da dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, taksi sürücüsü Nurettin Tığlıgil (55) aracına yolcu olarak binen ve taksi ücretini ödemeyen A.A. (16) ve B.K. (18) tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Yaşanan olaya tepki gösteren Tığlıgil’in meslektaşları, kent merkezinde bir araya gelerek konvoy düzenledi. Araçlarının aynalarına siyah kurdele bağlayan taksiciler, taksici cinayetlerine dikkat çekti. Beyçelebi Mahallesi’ndeki Çağlar Parkı önünde bir araya gelen taksi sürücüleri, düzenlenen konvoyda Kuzeykent Mahallesi’ne kadar korna çalarak seyretti.

“Bu olayların bir daha tekrarlanmamasını temenni ediyoruz”
Taksiciler adına basın açıklaması yapan Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, “Taksici esnafı olarak ekmek parası için çalışan kardeşimizin vahim şekilde katledilmesi olayına halkımızın dikkatini çekmek ve taksici esnafı olarak tepkimizi göstermek amacı ile toplandık. Hayatını kaybeden Nurettin Tığlıgil kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm esnaf kardeşlerimize başsağlığı, ailesine, sevenlerine sabır diliyorum. Sabah evinden ekmek parasını kazanmak için durağına gelen, izzeti ile çalışan taksici kardeşlerimizin böyle bir olaya maruz kalması bizleri şoför esnafı olarak üzmüş bulunmaktadır. Bu olayların bir daha tekrarlanmamasını temenni ediyoruz. Valiliğimiz, kolluk kuvvetlerimizle istişare ediyoruz. Burada taksici esnafını nasıl koruyabileceğimizi konuşuyoruz. Taksici esnaflığı kolay değil, kim olduğunu bilmiyorsunuz. Piyasada uyuşturucu bağımlısı olan, alkollü olan insanlar dolaşıyor. Bunları aza indirmek, bunlardan korumak amacı ile tepki gösteriyoruz. Gece nöbetlerinde nasıl bir tedbir alınacağı görüşülecektir” dedi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.