Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Okul Çürümeye Terk Edildi

Manşet Yayın: 28.08.2023 16:18
Okul Çürümeye Terk Edildi

Eflani İlçesi Osmanlar Köyüne bağlı Çalıkahvesi’nde bulunan okulun virane hali görenlerin tepkisine neden oluyor.

Okulun camlarının ve kapılarının kırık olduğu görülürken,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç  yetkilileri göreve çağırdı.

Okulun içler acısı hailine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi  Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç,  Eflani İlçesi Osmanlar Köyüne bağlı Çalıkahvesi’ndeki  okula bizzat giderek incelemelerde bulunduğunu ve okulun  camlarının ve kapılarının kırıldığını adeta virane durumda olduğunu söyledi.

ok

Karabük Valisine,  Eflani Kaymakamına ve Milli Eğitime seslenen Başkan Aytaç, “Vicdanınız nasıl, Rahat mı ? Devleti temsil eden kişilersiniz. Yazık ,Günah. Burası Devletin malı, hiç değilse burası Kreş ,Yaşlı Bakımevi ,Huzurevi yapımına verilsin. Bu durumdan rahatsız oldum ve Halkın takdirine bırakıyorum. Burası o bölgenin okuluydu maalesef atıl durumda ve kaderine terk edilmiş, böyle yerlere sahip çıkılması gerekiyor” dedi.  (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.