Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Oda ve STK Başkanları Depremzedeler İçin Bir Araya Geldi

Gündem Yayın: 14.02.2023 11:59
Yazar:
Oda ve STK Başkanları Depremzedeler İçin Bir Araya Geldi

Vali Fuat Gürel Başkanlığında Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem ile ilgili Oda, Sivil Toplum Kuruluşları (STK)  ve kurumların katılımları ile Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Karabük olarak afet bölgesine gönderilen Ayni ve Nakdi yardımlar hakkında bilgilerin verildiği toplantıda AFAD koordinatörlüğünde afet bölgesine gönderilen ve bölgeden gelecek talepler doğrultusunda gerçekleşecek yardımların planlaması konularının istişarelerde bulunuldu. Karabük olarak neler yapılabileceği konuşuldu. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.