Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Namal: “ Oy Oranı Hedefimiz Karabük’ün Plakası”

Gündem Yayın: 08.04.2015 14:00
Namal: “ Oy Oranı Hedefimiz  Karabük’ün Plakası”

AK Parti’de Karabük Milletvekili adayı olarak gösterilen Sedat Namal, hem Parti İl Başkanlığında hem de ilk ziyaretini yaptığı Yenice İlçesinde coşkulu bir şekilde karşılandı
AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal, 7 Haziran seçimlerinde hedeflerinin Karabük’ün plaka oranına yakın yüzde 78 olarak hedeflediklerini söyledi.
Sedat Namal, AK Parti Karabük İl Başkanlığı ve ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Yenice İlçesinde coşkulu bir şekilde karşılandı.
İlk olarak Parti binası önünde AK Parti Karabük İl Teşkilatı tarafından konfeti ve meşalelerle coşkulu bir şekilde karşılanan Milletvekili adayı Sedat Namal katkı veren herkese teşekkür etti.
Parti binası önünde toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, adayların partilerine hayırlı olmasını dileyerek, durmak yok yola devam açıklamasın bulundu. Saylar, “ Aday adaylığı sürecinden sonra adaylarımız belli oldu. Osman Kahveci ve Sedat Namal’ı kamuoyuna açıkladık. Biz adaylarımızla meydanlara çıkıyoruz. 12 senede yaptığımız hizmetleri aynı şekilde sürdüreceğiz. Bizler AK parti, kademeleri olarak seçime hazırız. Biz hazır olduğumuz gibi şehrimizde seçime hazırız. Yüksek bir oy olarak Karabük halkına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
İl Başkanı Saylar ayrıca, diğer siyasi parti adaylarına da hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, demokratik bir ortamda seçim sürecinin geçmesi dileğinde bulundu.
AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal ise, “ Niyetle akıbeti biz bilemeyiz. Bize sadece yolunda bulunmak gerekiyordu. Diğer aday adayları arkadaşlarımızla aynı mücadelede hizmet etmek adına yola çıktık. Bu yolculukta, genel merkezimizin teveccühü ile bize nasip oldu” dedi.
“BİZ AİLE OLARAK HAREKET EDECEĞİZ”
‘Karabük’te yetişmiş Karabük’te sosyal aktivitelerde bulunmuş bir kardeşiniz olarak Karabük’ün sorunlarını en ince ayrıntısına kadar biliyorum’ diyen Namal, “Partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, teşekkür ederim. Onlardan daha iyi yaparız değil, bu melekte Karabük’e hizmet ederizi söyleriz. Karabük’ün değerli büyüğü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in, bu kentin üzerindeki himmetleri sizlerinde takdirindedir. Bizim onun üzerine çıkma gibi hedefimiz yoktur. Bir abi olarak ta önümüzde Osman Kahveci bey ikinci dönem nasip olursa milletvekilliğine devam edecek. Onu takip edip ondan öğreneceklerimiz vardır. Emeği geçen bize destek veren, vermeyen, aday adaylarımıza, teşkilatımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Cenabı Allah bizleri utandırmasın. Bizim gönlümüzde, beynimizde çalışmak hizmet etmek ve bunu halisane iyi niyetle yapmaktır. İnsanlık yaratılış değerini bilen bir kişi olarak kimseyle dedikodu, gıybet, kavga gürültü etmeden bir seçim atmosferi geçireceğiz. Biz aile olarak hareket edeceğiz” dedi.
HEDEF YÜZDE 78 OY
Namal, ayrıca, 7 Haziran seçimlerinde hedeflerinin Karabük plakası olan 78’e yakışır bir şekilde yüzde 78 ve üzerinde oy almak istediklerini de belirterek, “ Biz her yerden destek ve duaları aldık. Milletvekilliği nasip olursa biz Karabük’ün milletvekili olacağız. Karabük’e hizmet bizim ana vazifemizdir. Yöre insan, bölge kişi ayırmadan bu hizmeti yapacağız. Aday adalığımızı yağmurlu bir havada açıkladık, bugünde yağmurlu bir hava ile bereket gelir. Bundan sonraki yolumuz çalışmak ve durmak yok. Bu bir siyasi yarıştır. Benim genel merkeze sözüm, plaka oranımızı yakalamak istiyoruz. Yani yüzde 78’i yakalamak istiyoruz. “ diye konuştu.
NAMAL İLK ZİYARETİNİ YENİCE’YE YAPTI
AK Parti’de Karabük Milletvekili adayı olarak gösterilen Sedat Namal, ilk ilçe ziyaretini Yenice’ye yaptı.
Yenice ilçesinde bulunan seçim bürosunda Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, AK Parti Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom, partililer ve çok sayıda vatandaşlar tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı.
Toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal, aday adaylığı süresi boyunca kendisine verilen destek ve katkılardan dolayı parti teşkilatı kademelerine ve Yenicelilere teşekkür etti.
Namal, “Biz yola çıkarken, aday adaylığımızı kafamıza koymuştuk ama yolun başlangıcı Yenice olmuştu. Sizin verdiğiniz desteklerle, parti teşkilatımızın verdiği desteklerle ve Genel merkezimizin takdiri ile de adaylık bize nasip oldu. Ben de Yenice’de var olup, Yenice’ye bu minnetimi bildirmek için çıktığımız bu yolda tekrar sizlerin aranıza geldim. İlk konuşmamda da söylemiştim, Yenice halkının özelliği vardır, Karabük’te Yenice halkı ile siyaset yapmayanın geleceği ve düştüğü durumlar ortadır. Ben bunları bilen insanım. Siyasetin içinde olan biriyim. Dostlarımızın bize yakıştırdığı kelimde ‘Halkın Adamı’ dediğimiz nokta budur. Bende sizin içinize geldim. Benim memleketim her ne kadar Karabük ve doğum yerim Eskipazar olsa da Yenice’nin, Eflani’nin, Ovacık’ın ve Safranbolu’nun milletvekiliyim. Bu minnettarlığımı açık yüreklilikle söylüyorum, Hizmetlerimizi Yenice’den başlatacağız. Bugünde böyle yaptık. Biz siyasi bir yarıştayız. Yenice’den diğer parti adaylarımız da varır. Onlarla bu yarışın içinde olacağız. Hepimiz bir kardeşiz ve onarlında amacı Yenice’ye hizmet etmektir. Biz hükümetiz, hizmetler noktasında elimizden ne geliyorsa hepsini Yenice’ye yapacağız. Bunu da Yenice halkını iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bu noktada milletvekilimiz Osman Kahveci ve değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin beyle beraber bundan sonrada çok değerli kıymetli belediye başkanımız Zeki Çaylı’nın yaptıkları da ortada. Yılmadan korkmadan, AK Partimize ve milletimize hizmet edeceğiz” dedi.
Milletvekili adayı Sedat Namal, daha sonra beraberin, AK Parti teşkilat Başkanı Serdar Dereli, Karabük Gençlik Kolları Başkanı Hakan Eren ve parti yöneticileri ile birlikte Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı makamında ziyaret etti. Belediye’de yoğun ilgi ile karşılanan Namal, partililerle bol bol hatıra fotoğraf çektirdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: