Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Mustafa Dursun BAĞIMSIZ aday oldu

Manşet Yayın: 20.02.2024 22:33
Mustafa Dursun BAĞIMSIZ aday oldu

Ovacık eski Belediye Başkanı Mustafa Dursun Ovacık’ta yeniden Belediye Başkanı seçilmek için başvuruda bulundu.

2014 yılında MHP adayı olarak girdiği seçimlerde en yakın rakibinden 2 katından fazla oy alarak yüzde 62’lik oy oranıyla rekor kırıp Belediye Başkanı seçilen Mustafa Dursun 31 Mart’ta yapılacak seçimler için bağımsız aday olarak başvuru yaptı.
Ovacık’la bağını koparmayan Dursun bir süredir ilçede çeşitli temaslar kurduğunu ve yapılan istişareler sonucunda bağımsız aday olarak seçimlere katılmaya karar verdiğini söyledi.

Mustafa Dursun’un bağımsız aday olarak seçimlere katılmasıyla ilçede siyasi dengelerde tamemen değişti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun Kültür Yolu Festivali

Kültür Sanat Yayın: 14.06.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Samsun Kültür Yolu Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin dördündü durağı olan Samsun Kültür Yolu Festivali altıncı gününü konserler, sergiler, atölyeler, söyleşiler, gastronomi deneyimleri ve her yaşa uygun birbirinden renkli etkinliklerle geride bıraktı.

Samsunlular, Televizyon Programcısı ve Şair Serdar Tuncer ile Saathane Meydanı’nda gerçekleşen dinletide keyifli dakikalar yaşadı. Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde Ustalardan İzler konseri yoğun ilgiyle karşılandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sahne alan Ladik Gönülden Gönüle Yetişkinler Korosu, Samsunluları Ladik türküleri ile buluşturdu. Samsun Müzesi Konferans Salonu, Doç. Dr. Rıfat Becerikli ve Aydın Sarman ile Orhan Gencebay Film ve Müzik Okumaları sohbetine ev sahipliği yaptı. Samsun Müzesi’nde opera ve sanat alanında keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Samsunlular, Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde Değerleriyle Şehirler: Samsun söyleşisi için bir araya geldi.

Doğupark’ta kurulan “Çocuk Köyü” gün boyunca birbirinden renkli aktivitelere, atölye çalışmalarına, sahne gösterilerine, tiyatrolara ev sahipliği yaptı. Samsun Müzesi’nde Kültür Koruyucuları Eğitim ve Etkinlik Atölyesi gerçekleşti. Doğupark Çocuk Köyü’nde sahnelenen Kaptan Pengu ve Arkadaşları miniklere keyifli saatler yaşattı. Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde Dramakolog Esat Zorkirişci ve Ron Okur Yazar Buluşmasında minikler eğlenceli bir kukla gösterisi deneyimi yaşadı. Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde ise Okulumuz Orman adlı çocuk tiyatrosu sahnelendi.

Can Bonomo konseri

Festivalinin beşinci gününde sahneye çıkan ünlü sanatçı Can Bonomo, şarkılarını Samsunlularla beraber söyledi. Ünlü müzisyen Can Bonomo, Batıpark’ta hayranlarıyla buluştu. Can Bonomo, “Kara Konular, Yine Karşılaşırsak, Tükeniyor Ömrüm, Dem, Dağ, Rüyamda Buluttum, Dönelim, Toz Duman, Tarzım Değil, Hikayem Bitmedi, Tastamam, Kal Bugün, Güneş” gibi en sevilen şarkılarını Samsunlular için seslendirdi.