Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Muhteşem şov başlıyor

Gündem Yayın: 01.08.2022 10:49
Muhteşem şov başlıyor

Zonguldak Çaycuma’da yapılacak Zonguldak Birinci Off-Road Festivali’nde Türkiye’nin pek çok noktasından gelecek pilotlar yarışacak. Binlerce vatandaşın üç gün boyunca keyifle izlemesi beklenen yarışlar doğal bir tribüne sahip olan Çaycuma merkez Nadır bölgesinde yapılacak.
26-27-28 Ağustos tarihlerinde yapılacak buluşma için pek çok şehirden kayıtlar başladı. Çaycuma Belediyesi ve ZOSOFF işbirliği ile yapılacak festival öncesi ZOSOFF Başkanı Sefer Oktay, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya ilgi ve desteği için teşekkür ederek; “Zonguldak’ta yıllardan beri yapmayı hayal ettiğimiz festival konusunda Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı destek olarak önümüzü açmış oldu. Kendisine yürekten teşekkür ediyoruz. Bizler de sponsorlarımız vasıtası ile bol ödüllü ve katılımlı bir festival olması için çalışıyoruz. Çaycuma merkezinde bulunan Nadır olarak bilinen alan doğal tribüne sahip ve yarışlar için harika bir parkur imkanı sunuyor. Çaycuma’nın merkezine çok yakın. Hem Çaycuma’dan, hem il merkezimiz ve diğer ilçelerden çok sayıda izleyicinin gelmesini bekliyoruz. Yarışmalara ayrıca çevre illerden de çok sayıda vatandaşımızın gelmesini bekliyoruz. Yarışlar için de kayıtlar başladı. Ülkemizin farklı noktalarından gelecek yarışmacılarımız son iki günde çok keyifli bir gün yaşatacak. Zonguldaklı bu etkinliklere fazlasıyla aç. Sayın Başkanımız ve sponsorlarımızın desteği bu nedenle önemli. İnanıyoruz ki bu yarışma bittiğinde önümüzdeki yıl sabırsızlıkla beklenmeye başlanacak. Tüm yarışmacılarımıza, off-road gönüllülerine ve katılacak vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: