Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Müftülükten Kutlu Doğum Kermesi

Gündem Yayın: 14.04.2015 14:24
Müftülükten Kutlu Doğum Kermesi

Karabük İl Müftülüğünce Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kuran Kursları yararına kermes düzenlendi. Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen kermes hafta boyunca açık kalacak. Kermes, Kuran Kursu Öğretmenleri ve öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleştirildi.
Kermesin açılışında konuşan İl Müftüsü Halil Bektaş, “Kermesin hazırlık sürecinde Kutlu Doğum ve Hz. Peygamber evlerde, ailelerde uzun süre gündem oluşturuyor. Bunun ayrı bir bereketi olmaktadır. Kermesten elde edilen gelirler Kuran Kurslarının ihtiyaçlarına ve muhtaç kişilere harcanacaktır.Bu seneki Kutlu Doğum Haftasının ana konusu “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” dır. Birlikte yaşamanın temel ahlaki sorumluluklarından biri de paylaşmaktır. Kermes yardımlaşmadır. Bu çerçevede kermesimizin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Kermesimizin ve Kutlu Doğum Haftası boyunca yapacağımız faaliyetlerin, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin yüce ahlakının anlaşılmasında, sevgisinin gönüllerimizde nakşedilmesine ve onun sünnetindeki güzelliklerin hayatımıza aksetmesine vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Kermeste emeği geçen Kuran Kursu Öğreticilerine Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlilerimize, Vaizlerimize ve Kur’an Kursu öğrencilerimize teşekkür ediyor, bu duygularla herkesin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: