Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Mobil Trafik Eğitim Tırı Karabük’te

Gündem Yayın: 24.11.2021 13:19
Mobil Trafik Eğitim Tırı Karabük’te

İçişleri Bakanlığı “Mobil Trafik Eğitim Tırı” öğrencilerin trafik konusundaki farkındalıklarını geliştirmek amacıyla Karabük’e  geldi.

Yapılan açıklamada; “Ülkemizde trafik kazaları, her yıl binlerce insanımızın hayatını kaybetmesine, binlerce insanımızın yaralanmasına ve milyonlarca lira maddi hasar oluşturarak can, mal ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. Trafik kazalarının gerçekleşme nedenlerinin başında %95 ile insan hatalarından kaynaklandığı görülmektedir.

Bunun en önemli sebebi ise ülkemizde verilen trafik eğitimlerinin yetersizliğidir. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğümüzce planlaması yapılan “Mobil Trafik Eğitim Tırı”   24/25.11.2021 tarihlerinde ilimiz kent meydanında 09:30-17:30 saatleri arasında çocuklarımıza trafik eğitimi ve bilinci kazandırmak için eğitimler verecektir.

Eğitimlerde; akülü araçlar kullanılarak, trafik kurallarına uygun durma, duraklama ve park etme yöntemleri, uyulması gereken manevra kuralları, güvenli takip mesafesi, emniyet kemerinin önemi, trafik levhalarının ve yol işaretlerinin anlamları, trafik ışıklarında sürücü ve yaya olarak davranış metodları hakkında bilgiler verilecek, kısa eğitim filmleri izletilecektir.

Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın bilinçlenmesine yönelik çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: