Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Milletimiz Vatan Düşmanlarını Asla Unutmayacak”

Gündem Yayın: 23.07.2016 13:37
Yazar:
“Milletimiz Vatan Düşmanlarını Asla Unutmayacak”

 

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından  24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Bu yıl 24 Temmuz’un Basın Bayramı değil de,  “Dayanışma ve Birlik Beraberlik Günü” olarak görüldüğü belirtilen  açıklamada,  “Milletimiz;  bizlere bu toprakları vatan yapan ve bu uğurda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, Cumhuriyet ve Demokrasi sevdalısı geçmişimizi nasıl unutmadı ve unutmayacaksa, 15 Temmuz akşamının Vatan Düşmanlarını da asla unutmayacaktır” denildi

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu,   24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.  Yapılan açıklamada Cemiyet Yönetimi, Bu yıl 24 Temmuz’u Basın Bayramı değil de,  “Dayanışma ve Birlik Beraberlik Günü” olarak gördüklerini ifade etti.

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Cemiyet başkanı Metin Kaya, şunları söyledi:

“Değerli meslektaşlarım, saygıdeğer Karabük’lüler;

Bu yıl 24 Temmuz’u bir bayram
değil, bir dayanışma
günü olarak görüyoruz.

15 Temmuz günü ülkemiz vatan ve millet düşmanlarının alçakça saldırısına uğramış, milli irade yok sayılmaya çalışılmış, milli iradenin temsil yeri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bombalanmış, milletin silahıyla milletimiz yok edilmek istenmiştir.

Milletimize ve 92 yıldır geliştirip daha da büyütmeye çalıştığımız demokrasimize karşı yapılan bu alçak saldırıyı gerçekleştiren vatan hainlerini bir kez daha en şiddetli şekilde lanetliyoruz.

Milletimiz;  bizlere bu toprakları vatan yapan ve bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, Cumhuriyet ve demokrasi sevdalısı geçmişimizi nasıl unutmadı ve unutmayacaksa, 15 Temmuz akşamının vatan düşmanlarını da asla unutmayacaktır.

Bu vesile ile bu hain saldırı karşısında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.   Gazilerimize ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Hangi siyasi görüşte olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde  canı pahasına bu hain saldırı karşısında durup,  meydanlara çıkarak vatan düşmanlarına fırsat vermeyen  bu necip milletin her bir evladını ayrı ayrı minnet duyuyoruz.

Emniyet güçlerimizi ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin asil evlatlarını saygıyla selamlıyoruz.

Darbecilerin müdahalelerine rağmen yayınlarını sürdürerek, halkı doğru bir şekilde bilgilendiren ve darbeye geçit vermeyen meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi ve Üyeleri olarak demokrasimize ve milli iradeye hangi şart altında olursa olsun sahip çıkacağımızı ve bağlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Bu yıl 24 Temmuz Gazeteciler gününü bir bayram olarak değil, bir dayanışma ve birlik beraberlik günü olarak görüyoruz.

Bu vesileyle bugün aramızda olmayan vatan ve millet sevdalısı meslektaşlarımızı da bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Milletimize geçmiş olsun.”

 

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Atina’da Sahra’dan gelen çöl tozu gökyüzünü turuncuya boyadı

Dünya Yayın: 24.04.2024 13:13
Atina’da Sahra’dan gelen çöl tozu gökyüzünü turuncuya boyadı

Yunanistan’da Sahra Çölü üzerinden gelen toz bulutu nedeniyle başkent Atina’da gökyüzü turuncuya büründü.

Kuzey Afrika’daki Sahra Çölü’nden rüzgarlarla taşınan toz bulutu dün Yunanistan’ın başkenti Atina’yı etkisi altına aldı. Atina’yı kaplayan çöl tozu nedeniyle gökyüzü turuncuya döndü. Atina’nın simgesi Akropolis de toz bulutlarının arasında kayboldu. Hava kirliliğinin arttığı kentte solunum rahatsızlığı olanların dışarı çıkmaması ve maske takmaları tavsiye edildi. Bugün itibarıyla etkisini kaybeden toz bulutu ülkenin kuzeyindeki Selanik kentine kadar ulaştı. Sahra Çölü’nden her yıl 60-200 milyon ton kadar toz yayılıyor.(İHA)