Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Medikar’da Görev Değişimi

Gündem Yayın: 17.04.2015 13:51
Medikar’da Görev Değişimi

Medikar’ın Genel Müdür ve Başhekim’i Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu oldu.
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu Özel Medikar Hastanesi’nde Genel Müdür/ Başhekim olarak göreve başladı. Genel Cerrahi alanında deneyimli ve Laparoskopik Cerrahi alanında uzman olan Boyacıoğlu; “Kamu ve Özel sektörde yıllar içinde edindiğimiz gerek hekimlik gerek yöneticilik deneyimlerimizi, başta Karabük ve ilçeleri olmak üzere tüm bölge halkına aktaracağız. Hastanemizin değerli kurucuları ve kıymetli çalışanları ile bir ekip ruhu içinde, Karabük halkı ile el ele, gönül gönüle, onlara en kaliteli şekilde hizmet etmeye, bölgemizin en iyi sağlık kuruluşu olan Medikar’ı daha iyiye götürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu amaçla kadirşinas Karabük Halkının dua ve katkılarını beklerken, hepsini en kalbi duygu ve muhabbetlerimle selamlıyorum” dedi.
1969 Çorum İskilip doğumlu olan Boyacıoğlu Tıp Eğitimine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış ve Uzmanlığını ise Ankara Eğitim ve Araştırma 2. Genel Cerrahi Bölümünde tamamlamıştır. İskilip Devlet Hastanesi’nde 8 yıl, Çorum Hasanpaşa Hastanesi ve Çorum Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak 1 yıl çalıştıktan sonra Özel Elit Park Hastanesi’ni kurmuştur. Hastanenin Başhekimliğini, yönetim kurulu başkanlığını ve kurucu mesul müdürlüğünü 5 yıl süre ile yapmıştır.2014 yılında Obezite Kliniği ekibine katılarak kısa sürede sayılı Obezite Cerrahisi Hekimleri arasında ismini duyurmuştur. Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ayder’in çevreci otoparkı hizmete girdi

Dünya Yayın: 30.05.2024 12:45
İhlas Haber Ajansı
Ayder’in çevreci otoparkı hizmete girdi

Rize’nin dünyaca ünlü Ayder Yaylası’nın trafik sorununa çözüm olarak yapılan çevreci otopark hizmete açıldı.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nın en büyük sorunlarından olan trafiğe çözüm bulundu. Turizm sezonunda yayaların bile yürümekte zorluk çektiği yaylada yaklaşık 4 yıl önce çevreci otopark inşaatına başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaylanın girişinde 72 bin metrekare alana inşa edilen otopark 6 blok halinde 11 katlı, toplam 1780 araçlık kapalı otopark tamamlanarak hizmete açıldı. Tamamen çevreci olarak inşaat edilen otopark sayesinde yaylada araç trafiği olmayacak. Otoparka araçlarını bırakan vatandaşlar için de özel minibüsler ile yaylaya kadar taşınacak.

“Ana tema Ayder’i trafikten kurtarmak”

Şantiye sorumlusu Ali Faik Kal, yaptığı açıklamada “Kapalı otopark 11 kattan oluşmaktadır. 72 bin metrekarelik kapalı alandan ibarettir. 9 katı toprağın altındadır. 2 girişi ve 2 çıkışı bulunan bir otoparkımız. Bin 700 normal otomobilin alabileceği kapasitededir. Ayrıca 66 tane de engelli araçlar için yer tahsis edilmiştir. Çevreci niteliğinde bir otoparktır. Tamamı ile yeşil örtüyle kaplanmıştır. Elektrikli araçlar için de şarj istasyonu koyuldu. 17 tane otobüsün park edebileceği alanda mevcuttur. Ayrıca otoparka gelip araçlarını park eden misafirlerimiz için ücretsiz ring servisi otopark yönetimi tarafından sağlanmıştır. Ana tema Ayder’i trafikten kurtarmak. Yaklaşık 4 yıl süren bir şantiye oldu. Çok zor bir süreç yürütüldü. Şükürler olsun teslim etmeyi başardık. Burada Ayder’de özellikle sezonda 4-5 aylık bir dönemde çok fazla trafik oluyor. Yaya bile yürüyemeyecek hale geliyordu. Yeşil örtünün korunmasına özen gösterildi. Hatta coğrafi konumu itibariyle eski hali nasıl ise şimdi ki hali de aynı oldu. Doğaya uygun bir şekilde yöreye ait ağaçlar seçildi. Çevreye uygun bir otopark yapmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.