Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KTSO Meslek Komitesi İstişare Toplantısı Yapıldı

Gündem Yayın: 11.06.2014 15:07
Yazar:

Karabük Ticaret ve sanayi Odası tarafından 8. Meslek Grubu üyelerine yönelik düzenlenen  İş Sağlığı ve Güvenliği, İstihdam konularının ve meslek grubunun  sorunlarının görüşüldüğü istişare toplantısı yapıldı.

Koyunlu düğün salonunda yapılan toplantıya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki, TSO  meclis üyesi ve 8  Meslek Komitesi Başkanı Ömer Yeğin, Başkan Yardımcısı Savaş Şenay, Komite üyeleri  ve odaya  kayıtlı 8 Meslek Komitesi firma yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Komite Başkanı Ömer Yeğin ‘’ Odamızın kuruluşundan bu yana düzenli olarak gerçekleştirilemeyen meslek komiteleri ve meslek grubu toplantıları yeni yönetim anlayışımızla önümüzdeki 3 yıllık süreçte olağan hale getirilerek yapılacak ve sizlerde bu faaliyetleri yakından görecek hatta içinde yer alacaksınız.Katılımcı ve birleştirici bir anlayışı hedefliyoruz.Karabük  Ticaret ve Sanayi Odasının asli görevleri arasında  meslek üyelerinin menfaatlerini korumak,ticareti kolaylaştırmak  ve üyeye yönelik mesleki bilgi ve beceriyi aktarmak  vb. üye merkezli bir çalışma yapmak yer almaktadır.Siz değerli üyelerimiz oda seçimlerinde üzerinize düşen görevi yerine getirerek sizleri temsil etme görevini biz komite ve meclis üyelerine verdiniz.Bizlere düşen görevde sizlerin bu emanetini en iyi biçimde yerine getirmek olmalıdır.Üye ve meslek komitesi,meclis üyeleri arasındaki diyalog ve iletişim sadece seçim dönemlerinde olmamalı.Odamız 10 meslek grubunda farklı sektörlerde üyelerini seçerek sorunlarının çözümü ve temsil manasında bizlere bu görevi tevdi etmiştir.Görevimiz öncelikle sizlere hizmet etmektir.Biz komite olarak bu faaliyetleri yerine getirirken siz değerli üyelerimizi de yanımızda görmek istiyoruz.Faaliyetlerimizi sizlerden alacağımız fikir ve önerilerle yön vermek istiyoruz.Gelecek aylar içinde önerilerinizle seminer ,fuar veya  iş gezisi şeklinde faaliyetler desteklenecektir’’dedi.

Konuşmanın ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki istihdam ve iş sağlığı güvenliği hakkında bilgilendirmede bulundular.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:30
İhlas Haber Ajansı
KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) trafo patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, KARDEMİR’de enerji tesislerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle trafoda patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada işçiler R. Ö., M. K., E. İ. vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Vücutlarında yanıklar oluşan işçiler, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan 3 işçinin sağlık durumunun iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.