Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Köy çeşmesinde görülen değişik canlı merak konusu oldu

Dünya Yayın: 26.08.2023 16:48
İhlas Haber Ajansı
Köy çeşmesinde görülen değişik canlı merak konusu oldu

Artvin’in Şavşat ilçesi Pınarlı köyünde köy çeşmesinde görülen canlı köy halkı tarafından merak konusu oldu.

İlçeye bağlı Pınarlı sakinleri sabah köylerinde bulunan hayrat çeşmesine gittiklerinde enteresan bir canlıyla karşılaştılar. Suyun içinde bulunan yaklaşık 1 metre uzunluğunda canlı, yılan üzere hareket ediyor ama o kadar ince ki yılana benzemiyor.

Ne başı var Ne sonu

Köy halkı tarafından merak edilen canlı su yoluyla çeşmeden geldiği kestirim ediliyor. Bölgede yaşayan İbrahim Aydın, ”Sabahtan çeşmenin oraya gittim baktım yalak da bir canlı. 80 cm-1 metre uzunluğunda yalnız ne başı muhakkak ne sonu aşikâr. Lakin hareket ediyor elimize alıyoruz kendisi çekip tekrar bir daha suya gidiyor. Kalınlığı toplasan iki milim yoktur. Baya da bir hareketli bütün hareketleri yılana benziyor fakat yılan değil. Yılan üzere de sert bu türlü yumuşak solucan üzere bir hayvan değil. Merak ettik inşallah ne olduğu bilen vardır” sözlerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:14
Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri başladı.

Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer, 29 Mayıs tarihinde yapılan ilk görüşmede toplu sözleşme taslağında bulunan idari maddelerin imzalandığını söyledi.

Toplu sözleşme görüşmelerine 26 Temmuz tarihinde devam edileceğini ifade eden Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer; “Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan 01.07.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi  görüşmeleri 29.05.2024 Tarihinde ilk toplantısıyla başlamış olup,  Toplu Sözleşme taslağında bulunan idari maddeler tutanak altına alınarak imzalanmıştır. Toplu Sözleşme görüşmelerine 26.07.2024 tarihinde devam edilecektir. Toplu İş sözleşmemizin şimdiden üyelerimize Karabük Belediyesine hayırlı olmasını diler, bu sözleşmenin uzlaşmayla biteceğine inancımızın tam olduğunu bildirir, Karabük Belediyesi adına sözleşme sürecini yürüten Toplu Sözleşme Heyetine Teşekkür ederiz” dedi.