Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KOSGEB kredilerinde sorun yaşayan esnafların sorunları masaya yatırıldı

Bartın Yayın: 28.03.2017 12:47
KOSGEB kredilerinde sorun yaşayan esnafların sorunları masaya yatırıldı

BARTIN ’da KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL’lik kredi faiz desteğinden yararlanmaya hak kazanıp bankalardan kredisini alma konusunda sorun yaşayan esnafların sorununun çözümü için, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, KOSGEB İl Müdürlüğü ve banka şube müdürleri ile bir araya gelindi. Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından kobilere verilen kredi destekleri konulu toplantı gerçekleştirildi. Bartın Esnaflar ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen toplantıya KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Kadir Akal ve bankaların şube müdürleri katıldı. Vali Dirim, “KOBİ’lerin desteklenmesi, canlandırılmak istenmesi aslında bir hükümet politikasıdır. Devlet KOBİ’lerdeki tıkanıklığı gidermek istiyor. Bu amaçla böyle bir uygulamayı başlattı. Tabi bu bankalar aracılığıyla yapılacak. Bankalarla zaten bunun üst görüşmeleri yapıldı. Ama sizler de tabandan böyle bir baskı geldiğini iletin. İnsanlar bu durumu “Bankalar işimizi görmüyor” olarak algılıyorlar. “KOSGEB beni uygun gördü. Banka beni güvenilmez buldu ve bankadan geçemedim” diyorlar. Bu durumu sizler de üst birimlerinize aktarın. Orada bu istekler ve sorunlar değerlendirilsin. Bankacılık sistemi tabi ki yerinde duracaktır ama belki bu uygulamaya mahsus olarak daha farklı bir yol izlenebilir. Belki inisiyatif kullanılabilir” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: